První opatření v souvislosti s očekávanou druhou vlnou pandemie už jsou mezi námi. Z pohledu logistiky roste poptávka po expresním doručení ochranných pomůcek či možnostech skladování s následnou distribucí.

Po první vlně už všichni víme na co se tentokrát lépe připravit a co nepodcenit. Současně si však lze opět jen těžko představit, co všechno nás čeká.

Dali jsme dohromady několik zkušeností, které s sebou jarní vlna přinesla, abyste ochránili vaší distribuci i na podzim.

  1. Najděte slabá místa vaší logistiky. Potřebujete zajistit nepřetržitý přísun součástek? Nechcete přijít o zákazníky v zahraničí? Vykryjte včas slabiny a současně hlavní tepny vašeho businessu.
  2. Vybavte se ochrannými a hygienickými pomůckami. Legislativa se neptá. Nenechte ji omezit svůj provoz kvůli nedostatku ochranných pomůcek. Nezapomeňte na distribuci na všechny vaše pobočky.
  3. Máte dost místa na zásoby? Jestli patříte k těm firmám, kde se výroba nezastaví, zajistěte místo pro své produkty, než se opět dostanou k vašim zákazníkům. Ideální variantou je skladování s následnou distribucí.
  4. Ověřte si podmínky, které máte dohodnuté s vaším přepravcem. Byli jste i v první vlně schopni dostát svým závazkům? Mějte flexibilního přepravce, který pružně reaguje na vaše aktuální potřeby.

 

Naše zkušenosti vám pomohou dosáhnout bezproblémově fungujícího řetězce. Rádi vám pomůžeme s distribucí, expresními přepravami, dopravou do zahraničí či skladováním. Mimo jiné jsme certifikovaným přepravcem dle standardů SÚKLu pro přepravu lidských tkání a buněk.

 

Zdroj : GO!