Mercedes-Benz Trucks obhájil loni již podvacáté v řadě celkové prvenství v prodeji nákladních automobilů nad 6 tun celkové hmotnosti v České republice. V roce 2021 bylo podle údajů z registru vozidel v ČR nově registrováno celkem 8270 nákladních automobilů a z toho 1520 vozidel Mercedes-Benz celkové hmotnosti nad 6 tuny. Mercedes-Benz tím dosáhl prvního místa s podílem na trhu 18,4 procenta.

V České republice bylo registrováno 862 kusů tahačů návěsů značky Mercedes-Benz, což znamená tržní podíl 16,4 procenta. V podvozcích pro různé druhy speciálních nástaveb značka registrovala 507 ks vozidel, což znamená tržní podíl 23,5 procenta a taktéž tradiční první pozici v této kategorii. Celkový trh nákladních vozidel v ČR oproti loňskému roku, kdy do výsledků zásadním způsobem zasáhla pandemie, mírně vzrostl.

Prodej malých nákladních vozů Fuso Canter byl též úspěšný. Prodejem 72 ks dosáhl v kategorii srovnatelných produktů tržního podílu 42,6 procenta, což též znamená první místo v kategorii.

„Jsme opravdu hrdí na to, že se nám podařilo i ve velmi složité situaci obstát a dosáhnout tak úžasného výročí. Máme co oslavovat: udržet si 20 let v řadě první pozici na tak silně konkurenčním trhu, jakým český trh s nákladními automobily je, není nic jednoduchého ani samozřejmého. Děkujeme velmi našim zákazníkům za loyalitu a důvěru, která potvrzuje, že děláme svou práci dobře. Je nutné zdůraznit, že tento výkon je zásluhou stovek pracovníků naší společnosti a autorizované prodejní a servisní sítě nákladních vozidel Mercedes-Benz, a všem těmto lidem patří náš velký dík – bez nich bychom takového úspěchu nemohli dosáhnout. Těšíme se, že i v dalších letech budeme moci úspěch našich zákazníků podporovat našimi produkty a že si naše značka i nadále udrží místo na špičce, kam právem patří“, řekl k úspěchu Josef Mařík, ředitel společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR.

Bohatá nabídka produktů a služeb

Jedním z hlavních argumentů pro vozidla značky Mercedes-Benz Trucks jsou jejich nízké provozní náklady a bohatá nabídka doprovodných služeb. Telematické služby pod hlavičkou FleetBoard a Uptime patří k těm hojně využívaným. Uptime pracuje s informacemi o technickém stavu vozidla v reálném čase a umožňuje včasné plánování servisu a údržby tak, aby prostoje vozidla byly co nejmenší. Službou Uptime je v ČR vybaveno průměrně každé třetí nové vozidlo Actros a celkem ji už zákazníci využívají v přibližně 1500 vozidlech. Služby systému FleetBoard využívá momentálně přibližně 4000 vozidel, provozovaných v České republice. Systém FleetBoard prošel v poslední době zásadní technologickou změnou, protože začal využívat cloudové služby. Je to důležité především na blízkou budoucnost, protože digitalizace nákladních vozidel se ve všech směrech velmi dynamicky rozvíjí a potřebuje stále rychlejší a výkonnější přenos dat..

Actros – od roku 1996 nejúspěšnější model značky Mercedes-Benz

Svou pozici nejrozšířenějšího nákladního vozidla na evropských silnicích si tak i v ČR upevnil Mercedes-Benz Actros, jehož pátá generace, plná technických novinek, přišla na trh v roce 2019. Za technologický pokrok se pátá generace Actrosu dočkala mezinárodního odborného ocenění Truck of The Year 2020, stejně tak jako předchozí čtyři generace Actrosu v minulých letech (tituly Truck of the Year pro model Actros: 2020, 2012, 2009, 2004, 1997).

eActros – novinka na českém trhu v roce 2022

Rok 2022 bude i rokem uvedení novinky v oblasti elektrických nákladních vozidel Mercedes-Benz na českém trhu. Výroba akumulátorového, výhradně elektricky poháněného těžkého rozvážkového vozidla Mercedes-Benz eActros začala v říjnu 2021 a navázala tak sériovou produkcí na několikaleté období vývoje a testování u vybraných zákazníků. Mercedes-Benz eActros zamíří na český trh letos začátkem léta, na kdy je plánován start prodeje.

Zdroj . Mercedes-Benz Trucks