Městská logistická služba Citylogin společnosti FM Logistic otevřela druhé distribuční centrum poblíž španělského Madridu, které bude zajišťovat dodávky velkých a objemných produktů na poslední míli spotřebitelům pro maloobchodní zákazníky.

 

Areál o rozloze 7 500 metrů čtverečních, který se nachází v San Fernando de Henares, zaměstnává kromě 40 řidičů téměř 30 lidí. Odtud bude Citylogin zajišťovat dodávku a montáž nábytku a bílého zboží v Madridu a okolí.

 

Citylogin je řešení městské logistiky, které kombinuje blízkost distribučních center a použití vozidel s nízkými emisemi na elektřinu nebo zemní plyn. Tato služba je k dispozici v deseti městech (a jedenáctém již brzy) ve Španělsku: Madrid, Barcelona, Saragossa, Bilbao, Coruña, Ourense, Valladolid, Granada, Córdoba a Cadiz.

Citylogin využívá ve Španělsku vyhrazenou flotilu přibližně 300 vozidel.

 

V září 2020 udělila městská rada v Madridu  Cityloginu ocenění „Muévete Verde“ („Move green“) za úsilí v oblasti udržitelné městské logistiky.

Společnost FM Logistic se sídlem ve Francii zaznamenala v posledním fiskálním roce končícím v březnu 2020 nárůst tržeb ve Španělsku o 20%.

 

Služba Citylogin je k dispozici také ve Francii, Itálii a dalších evropských zemích.

 

Zdroj : FM Logistic