[quote]Ministerstvo dopravy navrhuje od příštího roku zvýšit odměny členům výborů Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) a členům jeho dozorčí rady. Místopředsedovi výboru a předsedovi a rovněž místopředsedovi dozorčí rady ministerstvo navrhuje zvýšit měsíční odměnu ze současných 10.000 na 30.000 korun. Členům výboru a dozorčí rady pak navrhlo navýšit odměny z 9000 na 25.000 korun. Vyplývá to z materiálu, se kterým ministerstvo ve středu seznámí kabinet.[/quote]

„Výše odměny členů výboru a dozorčí rady SFDI nebyla změněna od roku 2007. V současné době již neodpovídá výši odměn, která je běžná u ostatních členů řídících orgánů organizací v resortu dopravy srovnatelných se SFDI,“ uvedl ve zprávě úřad.

Státní fond dopravní infrastruktury rozděluje finance, které slouží na výstavbu a rekonstrukce silnic, železničních a vodních cest. Napřesrok bude fond hospodařit s 72,5 miliardami korun z národního rozpočtu i fondů EU. „Vzhledem k tomu, že se výbor a dozorčí rada SFDI významným způsobem podílí na činnosti SFDI, rozhoduje o hospodaření s nemalými prostředky a jejich kontrole, je nezbytně nutné, aby také odměna za tuto činnost byla přiměřená,“ zdůvodnilo ministerstvo návrh na růst odměn.

Předsedou výboru SFDI je ze zákona ministr dopravy, který ale nárok na finanční odměnu za práci v tomto orgánu nemá. Zbytek výboru i rady tvoří náměstci ministra a vybraní poslanci, kteří už ale nárok na odměnu za působení v orgánech mají.

Zdroj: ČTK

DPP