Projekt digitalizace německé železnice „Digitale Schiene Detschland“ pokračuje. Deutsche Bahn (DB) slavnostně uvedla do provozu kompletně obnovenou řídicí a zabezpečovací technologii na trati Ruhr-Sieg mezi Letmathem a Kreuztalem. Díky nové nejmodernější digitální technologii je železniční síť robustnější a spolehlivější, zároveň umožňuje lepší řízení a větší flexibilitu provozu vlaků. Údržba železniční trati bude méně nákladná a jednodušší. Uvedení stavědla do provozu je prvním uvedením projektu do provozu, které je financováno ze speciálního programu spolkové vlády s alokací 500 milionů EUR.

„Digitalizace železnice se stále zrychluje. Díky úzké spolupráci mezi federální vládou, DB a průmyslem jsme schopni rozšířené a modernizované stavědlo Finnentrop uvést do provozu během pouhých 18 měsíců. Společně vytváříme novou železniční síť pro Německo, s vyšší kapacitou a větší spolehlivostí. Tímto způsobem budeme moci nabídnout našim zákazníkům ekologičtější vlaky a aktivně chránit životní prostředí,“ uvedl Jens Bergmann, člen představenstva pro plánování infrastruktury a projekty společnosti DB Netz AG.

„Díky digitální technologii zabezpečovacího zařízení snižujeme četnost přerušení služeb a vytváříme základ pro automatizaci železnice a větší mobilitu na kolejích. Prospěch z toho mají cestující, nákladní dopravci a životní prostředí,“ říká Andre Rodenbeck, generální ředitel pro železniční infrastrukturu ve společnosti Siemens Mobility. „Finnentrop dokazuje, že jsme společně s Deutsche Bahn připraveni a schopni rychle a úspěšně digitalizovat německou železniční síť.“

Tři stavědla v Nachrodtu, Plettenbergu a Altenhundemu, stará 30 až 50 let, byla nahrazena moderními technologiemi. Tři nově instalované moduly v Alteně, Plettenbergu a Altenhundemu jsou napojeny na centrální stavědlo ve Finnentropu, které nyní centrálně řídí celou trasu.

Siemens Mobility GmbH, jako generální dodavatel, společně s LEONHARD WEISS GmbH & Co.KG zmodernizovaly řídicí technologie a návěstidla pro DB v rekordně krátkém čase. Celkem bylo použito 385 kilometrů kabelů na zhruba 45 kilometrech trati mezi Letmathem a Kreuztalem, modernizováno bylo 235 návěstidel a 73 přestavníků. Kromě toho byly obnoveny nebo vyměněny čtyři železniční přejezdy a jedenáct jich bylo přizpůsobeno nové technologii.

Zdroj : Siemens Mobility