Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Vláda dnes schválila státní podporu pro opravy silnic, které nahrazují silniční okruh Prahy. Jde o silnice I. a II. třídy a rovněž místní komunikace, na jejichž nutné opravy bude z rozpočtové rezervy státu vyčleněno 25,54 milionu korun. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Úřad vlády ČR.[/quote]

Praha bude moci tyto peníze použít pouze na potřebné opravy uvedených silnic. Pokud se tyto peníze nepodaří využít letos, předpokládá návrh možnost čerpání peněz i v následujícím roce, uvedlo ministerstvo dopravy. To prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury v posledních letech mimořádně spolufinancuje opravy komunikací II. a III. tříd, které vlastní a spravují kraje.

V letošním roce mají kraje slíbené zhruba tři miliardy korun, z nichž 2,5 miliardy pochází z rezerv Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) z předchozích let a zbytek je z letošní rozpočtové rezervy státního rozpočtu. Začátkem dubna vláda krajům slíbila celkem 420 milionů korun z uvedené rozpočtové rezervy. Prahy se ale tato fáze přerozdělování peněz netýkala, podporu tak hlavní město získalo až nyní.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP