Invoitix

Mezinárodní Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni od včerejška změnilo systém parkování. Doba na bezplatný průjezd expresními parkovišti se 1. května snížila z dosavadních 15 na deset minut jednou za den. Parkování nad deset minut letiště zpoplatní po 15minutových intervalech namísto původní půl hodiny. Dostupná data ukazují, že většina řidičů opouští parkoviště právě do deseti minut. Změna podle letiště dotkne malého množství zákazníků, uvedlo na webu.

„Díky bezkontaktní platební metodě můžete nyní platit na všech parkovištích přímo u výjezdu. Bezplatný vjezd po dobu deseti minut je možný na expresních parkovištích jednou za 24 hodin,“ uvedlo letiště na síti X.

Původních 30 minut parkování na expresních parkovištích P1 a P2 stálo do konce dubna 100 korun. Nově se bude řidičům parkovné účtovat za čtvrt hodiny parkování 50 korun. V případě parkování trvajícího méně než jednu hodinu se řidičům parkování se změnou systému neprodraží.

Na všech parkovištích na letišti nově přibyde možnost platby přímo na výjezdových stojanech. Platit bude možné bezkontaktně kartou. Závory jsou nově vybaveny světelnou signalizací a přesnějšími kamerami pro čtení registračních značek. „Takže v případě volného průjezdu se vám výjezdové závory budou zvedat automaticky, aniž byste museli vkládat parkovací lístek do stojanu,“ informovalo ruzyňské letiště.

Nové kamery jsou i v parkovacích domech, kam budou po předchozí rezervaci auta vpuštěna přes předem nahlášenou SPZ.

Parkoviště PB Economy před druhým terminálem se stalo třetím expresním parkovištěm s novými 70 parkovacími místy, cestující ho mohou využít při příletech na druhý terminál. Je tam také nové místo pro čekání na taxi službu. Tu využijí cestující, kteří nechtějí jet s oficiální taxi službou letiště, společností Uber. Celkový počet míst na všech třech expresních parkovištích se zvýší na 350. Krátkodobě mohou cestující parkovat v parkovacím domě PC komfort s cenou 80 korun za hodinu parkování.

Letiště také nabízí řidičům taxi předem nabitou Taxi kartu, která nahradí stávající hodnotové karty. Karta má podle letiště nabídnout cenové zvýhodnění parkovného taxikářům mimo Uber, kteří na letišti dodržují stanovená pravidla.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP