Srazu tuningových vozidel v Trutnově se v sobotu večer zúčastnilo zhruba 300 aut. Akce se obešla bez zásadního narušení veřejného pořádku, řekla ČTK policejní mluvčí Šárka Pižlová. Policisté na místě dali devět pokut, většinou za technický stav vozidla. Během akce zkontrolovali 220 vozidel a stejný počet řidičů. Sraz se konal na parkovišti u obchodního centra v městské části Dolní Staré Město na okraji Trutnova.

Na akci dohlížely asi tři desítky policistů a dva vrtulníky. „Pořadatelé sobotní sraz, který se koná v Trutnově každoročně bez větších problémů, zřejmě předčasně ukončili, možná nepočítali s tolika auty. Nejela se ani spanilá jízda. V minulosti se trutnovského srazu účastnilo 40 až 50 aut,“ řekla ČTK Pižlová.

Podle ní byla účast letošního tuningového srazu v Trutnově výrazně vyšší zřejmě z toho důvodu, že se ho zúčastnila také auta, která měla původně namířeno na sobotní zrušený sraz tuningových vozidel na Plzeňsku.

„Dva vrtulníky monitorovaly odjezd účastníků srazu, ale ani při přesunu vozidel jsme nezaznamenali žádné větší problémy. Sraz začal okolo 18:00, po 19:00 pořadatel akci ukončil, účastníci akce se rozjížděli postupně, situaci jsme monitorovali asi do 23:00,“ dodala Pižlová.

Podobná akce se konala poslední únorový víkend ze soboty na neděli na Jičínsku. Někteří řidiči v historickém centru Jičína svými auty úmyslně jezdili smykem po Valdštejnově náměstí, o čemž jsou záznamy na sociálních sítích. Na dlažbě zbyly stopy po pneumatikách. Někteří obyvatelé kritizovali, že proti řidičům nikdo včas nezakročil. Při stejné akci tuningová vozidla zablokovala na chvíli Nuselský most v Praze nebo za provozu závodila na dálnici.

Aktérům srazu tuningových vozidel z posledního únorového víkendu, kteří se dopustili protiprávního jednání v Jičíně a Praze, hrozí podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) sankce ve správním řízení. Uvedl to ve čtvrtek ve Sněmovně. Policie podle ministra prověřuje záznamy z akce včetně záběrů z městských kamer a důkladněji se připravuje na další podobné srazy.

Zdroj: ČTK