Na veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour a také na Caravaning Brno, které se letos na brněnském výstavišti konaly společně, dorazilo 23.000 návštěvníků. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Veletrhů Brno Dita Brančíková. Veletrhy dnes skončily. Go a Regiontour se po covidové pandemii na výstaviště vrátily po více než dvou a půl letech, Caravaning Brno se uskutečnil naposledy před rokem.

Návštěvníci ve třech pavilonech našli od čtvrtka do dneška nabídku turistických regionů, prezentaci cestovních kanceláří, karavanů a obytných vozů včetně příslušenství pro kempování a trávení dovolené v karavanu. Do Brna dorazily i desítky cestovatelů se svými přednáškami.

„Spojení veletrhu Caravaning Brno s Veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour v novém termínu se ukázalo jako správné a návštěvníci, stejně jako vystavovatelé, spojení ocenili. Nový fenomén karavaningu byl posílen covidovým obdobím, naopak důsledky covidového období i energetické krize a způsobené nejistoty se negativně propisují do původního formátu veletrhů Go a Regiontour. Pro následující ročník bude nutné koncept upravit a případně posílit o další s cestováním spojené nástroje a témata,“ uvedl generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Tomáš Moravec.

Akce obsadily tři pavilony výstaviště. V pavilonech P a F návštěvníci našli více než 100 značek, které nabízely karavany, obytné vozy, ale i minikaravany a střešní stany a různé příslušenství. Veletrhy Go a Regiontour byly umístěné v pavilonu G, představily se na něm turistické regiony z Česka, Slovenska či Polska i české a zahraniční cestovní kanceláře. Součástí byl i Festival krajových specialit a RegFoodFest, které představují různá jídla a potraviny z jednotlivých krajů, často jde o potraviny oceněné v soutěži Regionální potravina.

Caravaning Brno loni přilákal na brněnské výstaviště přes 18.000 návštěvníků, konal se tehdy poprvé samostatně, bez tradičního spojení s Go a Regiontour, které Veletrhy Brno po dohodě s vystavovateli zrušily. Předchozí veletrhy Go a Regiontour se konaly naposledy v lednu 2020, dorazilo na ně tehdy přes 30.000 návštěvníků.

Zdroj  :ČTK