Společnost Lufthansa, německý národní letecký dopravce, oznámila, že hodlá přijmout 20 tisíc zaměstnanců. Během pandemie Covid-19 musela firma mnoho pracovních pozic zrušit, na konci letošního září měla Lufthansa přes 100 tisíc zaměstnanců.

Poptávka po letecké dopravě po koronavirové krizi opět stoupá. Největší německá letecká společnost Lufthansa proto plánuje přijmout 20 tisíc zaměstnanců. „Lufthansa hledá nové spolupracovníky. Koncern už v letošním roce ‚vzal na palubu‘ několik tisíc lidí. Celkem plánuje podnik přijmout 20.000 nových zaměstnanců,“ uvedla společnost Lufthansa. Zároveň k tomu dodala, že hledá pracovníky různých profesí, zejména techniky, odborníky na informační technologie, právníky, piloty a palubní personál.

Ještě před covidovou pandemií měla Lufthansa více než 138 tisíc zaměstnanců. Na konci letošního září to bylo zhruba 108 tisíc.

Německé aerolinky Lufthansa v prvních třech čtvrtletích letošního roku hospodařily se ziskem 484 milionů eur, což je v přepočtu téměř 12 miliard Kč. Loni ve stejném období zaznamenala Lufthansa ztrátu 1,877 miliardy eur. Tržby společnosti se v meziročním srovnání více než zdvojnásobily na téměř 24 miliard eur.

Pokud jde o počet přepravených pasažérů, je společnost Deutsche Lufthansa AG největší leteckou společností v Evropě a pátou největší na světě. Cestujícím nabízí linky až do dvou stovek destinací.

Zdroj  :Lufthansa