Německý výrobce luxusních vozů Daimler se ode dneška oficiálně jmenuje Mercedes-Benz Group. Podnik se sídlem ve Stuttgartu chce tímto krokem zahájit novou firemní éru zaměřenou na elektromobilitu a na automobilový software. Firma to uvedla ve svém sdělení.

Společnost nyní prochází hlubokou restrukturalizací. Vedení kolem generálního ředitele Oly Källeniuse zamýšlený krok předběžně ohlásilo už loni.
V prosinci Daimler ze své organizační struktury vyčlenil podnik zaměřený na nákladní automobily Daimler Truck a uvedl jej na burzu. Přejmenování zbylé části koncernu má podtrhnout zaměření na prestižní byznys s automobily a dodávkami prémiové třídy.
Značka Mercedes-Benz vznikla v roce 1926 po fúzi firem Carla Benze a Gottlieba Daimlera. Oba byli automobilovými průkopníky a předznamenali začátek automobilového věku.
Podle Mercedesu se s přejmenováním změní i burzovní symbol, pod kterým se obchodují akcie podniku. Z dosavadního „DAI“ se stane „MBG“. Akcionářů se ale změna nedotkne, firma zůstává součástí německého akciového indexu DAX.
Zdroj  :ČTK
DPP