[quote]V kategorii Nápoje byly v letošním Obalu roku oceněny celkem čtyři exponáty. A při jejich představování nelze jinak než začít s nejúspěšnějších z nich, tedy exponátem láhve na minerální vodu Fatra, který nejenom v této kategorii získal prestižní cenu OR, ale zároveň byl ohodnocen i jednou z hlavních cen, konkrétně obdržel Cenu spotřebitele.[/quote]

 

Přihlašovatelem tohoto úspěšného obalového konceptu je společnost Vetropack Nemšová, s.r.o., pro kterou design, i v široké škále konkurence, velmi nezaměnitelného obalu, vytvořil známý designér Jan Čapek.

 

Obal uspěl u poroty OR, ale především i u spotřebitelů

Při hodnocení porotou soutěže OR je určitě úhel pohledu obalových expertů důležitý, ale pro balené zboží je rozhodující chování spotřebitelů. Proto pořadatel soutěže obalová asociace SYBA nechává provést u spotřebitelských obalů nezávislý průzkum

Renomovaná průzkumná agentura Ipsos nechává pomocí průzkumu spotřebitelů potvrdit z exponátů oceněných odbornou porotou nejlepší obal z úhlu pohledu spotřebitelů. Cenu spotřebitele letos jednoznačně získala láhev Fatra. Na vítězném soutěžním exponátu Fatra 250 ml spotřebitelé oceňují inovativnost, že se dobře hodí k výrobku a že je odlišný od konkurenčních produktů.

 

Sklo ve spojení s netradičním designem

Zelená skleněná lahev na minerální vodu Fatra 250 ml, které se spotřebitel musí všimnout již na první a dokonce i velmi zběžný pohled, je určená pro Horeca segment. Vedle designu je mimořádně šťastný i výběr materiálu. Sklo automaticky produkt posouvá do kvalitativně vyšší a spotřebitelsky i enviromentálně lépe ceněné kategorie.

 

Obal vyčnívající z řady minerálních vod

Skleněný obal je navýsost vhodné balení pro minerální vodu, které zvýrazňuje její unikátnost. Silueta lahve je tvořená tisíci krystaly. Vzhled této lahve je nezaměnitelný, moderní a atraktivní. Autor návrhu ve spolupráci s odborníky ze slovenské sklárny Vetropack Nemšová se nechal inspirovat krásou slovenské přírody a tato atraktivní lahev vyčnívá z řady klasických minerálních vod.

Designér Jan Čapek, který navrhl tvar lahve, byl oceněn cenou Grand Czech design jako designér roku 2018.

 

Zdroj : SYBA