DPP

Společnost Stadtwerke München (SWM) pokračuje v modernizaci vozového parku metra mnichovského dopravního podniku (MVG). Ve středu 27. dubna 2022 převzaly SWM a MVG na technické základně SWM ve Fröttmaningu u Mnichova první z celkem 22 elektrických jednotek metra typu C2 třetí dodací série (2. opce k základní dodávce). Ve Fröttmaningu bude nyní vozidlo připravováno pro provoz, projde rozsáhlými zkouškami a bude schváleno pro provoz s cestujícími.

Současně s dodávkou první elektrické jednotky z druhé opce pověřily Stadtwerke München společnost Siemens Mobility dodávkou dalších 18 šestivozových souprav metra typu C2. Společnost Siemens Mobility uspěla jako dodavatel v celoevropském výběrovém řízení na dodání dalších vozidel pro mnichovské metro. To znamená, že v budoucnu bude v síti mnichovského metra provozováno celkem 85 elektrických jednotek typu C2.

Ingo Wortmann, předseda představenstva společnosti Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG): „Jsem velmi potěšen, že dnes zahajujeme dodávku třetí série souprav mnichovského metra a činíme tak další důležitý krok v modernizaci vozového parku. Tento typ vozidla je u nás v provozu již od roku 2016, při objednávce dalších vozidel této řady tak sázíme na osvědčenou technologii, abychom mohli postupně pokračovat v obměně stárnoucích vozů A.“

Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility: „Jsme velmi potěšeni, že jsme od Stadtwerke München získali zakázku na dodávku dalších 18 šestivozových elektrických jednotek metra. Flotila C2, která kombinuje spolehlivost a inovace, tak dosáhne počtu 85 vozidel. Jednotky C2 zlepší veřejnou dopravu v našem domovském městě Mnichově tím, že nabídnou vyšší pohodlí pro cestující, vyšší kapacitu a udržitelnost.“

Okresní prezident Dr. Konrad Schober: „Rozšíření městské dopravy v oblasti Velkého Mnichova má zásadní význam, protože veřejná doprava hraje klíčovou roli při zvládání rostoucího objemu přeprav. Vláda Horního Bavorska je jako orgán technického dozoru nad metrem a tramvajemi spolehlivým partnerem při schvalování nových kolejových vozidel. Jsem rád, že dnes můžeme v depu předat do schvalovacího procesu první elektrickou jednotku typu C2.13. Uvádění vozidel  typu C2 do provozu tak může plynule pokračovat.

Vozidla typu C2 jsou obzvláště šetrná k životnímu prostředí a energeticky úsporná. Při výběru materiálů byla věnována pozornost komponentům šetrným k životnímu prostředí, které jsou až z 97 % recyklovatelné. Stejně jako všechna moderní vozidla metra samozřejmě soupravy při brzdění dodávají energii zpět do sítě. Nová vozidla tak dále zlepšují bilanci emisí CO2 v Mnichově a činí veřejnou dopravu ještě udržitelnější. Vozidla se vyrábí ve vídeňském závodě Siemens Mobility a budou dodána v letech 2024/2025. Podvozky budou pocházet ze závodu v Grazu.

Zdroj : Siemens Mobility