Nový Volkswagen Multivan získal v anketě Auto roku v České republice 2021/2022, vyhlašované Svazem dovozců automobilů (SDA), od české veřejnosti nejvíce hlasů mezi modely zařazenými do kategorie MPV. „Vítězství nového Multivanu v kategorii MPV tradiční ankety Auto roku v ČR 2021/2022 si velmi ceníme, protože je výsledkem hlasování široké veřejnosti, které zrcadlí preference českých motoristů,“ řekl Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice.

„I počty objednávek nového Multivanu od jeho lednového uvedení na trh ukazují, že nová generace, stejně jako její legendární předchůdci, dokonale splňuje představy českých řidičů o všestranném automobilu pro celou rodinu, aktivní životní styl i podnikání.“

Nová generace legendárního modelu Multivan navazuje na své úspěšné předchůdce všestranným konceptem, jehož základem je mimořádně prostorný a variabilní interiér. Současně však inovativní technikou posouvá komfort a bezpečnost cestujících na novou úroveň. Kromě výkonných a hospodárných motorů TSI a TDI lze nový Multivan poprvé objednávat také s inovativním plug-in hybridním pohonem (verze eHybrid). Nový Multivan je na českém trhu k dispozici za ceny již od 1 202 104 Kč včetně DPH s rozsáhlou sériovou výbavou, která zahrnuje mimo jiné dvouspojkovou automatickou převodovku DSG.

Anketu „Auto roku v České republice“ vyhlašuje Svaz dovozců automobilů (SDA). Letos se uskutečnil již 27. ročník této ankety, rozdělené na odbornou a veřejnou část. V hlavní soutěži hlasovala odborná porota složená z českých motoristických novinářů, zatímco ve druhé anketě byl veřejnosti k hlasování předložen široký výběr automobilů dostupných na českém trhu a rozdělených do deseti různých kategorií od malých a mini vozů přes velká SUV až po pick-upy.

 

DPP