[quote]Společnost Procter & Gamble dnes oznámila zavedení znovu použitelných, doplnitelných obalů u svých nejpopulárnějších výrobků. Usiluje tím o změnu světové závislosti na jednorázových obalech a odpadech. Kromě toho byla v rámci partnerství s platformou Loop rovněž představena nová cyklická řešení sběru a recyklace, která vedou k eliminaci odpadu. Do činnosti v rámci této inovativní platformy se během tohoto roku zapojí mnoho velkých globálních značek společnosti P&G, včetně značek Pantene, Tide, Cascade a Oral-B.[/quote]

Platforma Loop je prvním globálním cyklickým řešením pro použití obalů a nakupování, jež si klade za cíl zlepšit environmentální profil a standardy běžné spotřeby ve vztahu k současným řešením, a to pomocí sběru, čištění, doplňování a opětovného použití obalů. Platforma Loop rovněž nabízí možnost sbírat použité výrobky pro účely další recyklace nebo použití doma u spotřebitelů. Společnost P&G byla první společností z oblasti spotřebních výrobků, která se zapojila do činnosti v rámci platformy Loop.

Vědci a inženýři ze společnosti P&G vyvinuli inovativní výrobní, obalová a distribuční řešení, která spotřebitele potěší a usnadní jim život z hlediska udržitelnosti. V rámci platformy Loop budou v jednom ze tří formátů nabízeny výrobky jedenácti značek společnosti P&G. Zkušební provoz systému Loop bude probíhat od poloviny roku 2019  v New Yorku a v Paříži.

Trvanlivé obaly

Nejoblíbenější značky výrobků pro domácnost, jako jsou Pantene, Tide, Cascade a Crest, vyvinuly nové doplnitelné obaly v podobě luxusních nádob s řadou nových prvků a funkcí.

 • Pantene představuje pro svůj šampon a kondicionér jedinečný obal vyrobený z lehkého a udržitelného hliníku.
 • Prací prostředek Tide se do činnosti v rámci platformy Loop zapojí s pracím prostředkem Tide purclean na rostlinné bázi, v novém udržitelném obalu vyrobeném z nerezové oceli, s jednoduchým otvíráním a otvorem pro aplikaci prostředku.
 • Značka Cascade neustále hledá způsoby, jak zkvalitnit mytí nádobí a učinit jej šetrnějším k životnímu prostředí, a proto vyvinula nový, velmi trvanlivý obal pro tablety do myčky Cascade ActionPacs, díky kterému mohou spotřebitelé vynechat funkci předmytí.
 • Značka Crest usiluje o udržitelnost v oblasti ústní hygieny prostřednictvím nové ústní vody Crest Platinum nabízené v udržitelném, doplnitelném skleněném obalu, s jedinečným složením, které zajistí čerstvý dech a zabrání vzniku skvrn.
 • Značky Ariel a Febreze se zapojují s udržitelným, doplnitelným obalem, dostupným rovněž v obchodech, přičemž testují nový model, kdy doplnění a opětovné použití zajistí přímo u spotřebitele.

Doplnění recyklovaných výrobků

 • Oral-B přináší inovace na trh v oblasti ústní hygieny již déle než 50 let. Svá cyklická řešení bude testovat u elektrických dobíjecích i u manuálních zubních kartáčků. Oral-B CLIC představuje nový kultovní styl manuálních kartáčků s trvanlivou rukojetí vybavenou jedinečným mechanismem, díky kterému zbývá spotřebiteli pouze vyměnit hlavici. V rámci činnosti platformy Loop se budou recyklovat použité hlavice jak manuálních, tak elektrických kartáčků.
 • Značky Gillette a Venus poskytnou prvotřídní cestovní obaly, které spotřebiteli zůstanou spolu s rukojetí. Spotřebitelé budou použité části a břity z řady těchto výrobků pro péči o vzhled sbírat pro další recyklaci společností TerraCycle.

Recyklace použitých hygienických výrobků

 • Značky Pampers a Always budou testovat sběr hygienických výrobků v domovech spotřebitelů pro další recyklaci pomocí průlomové patentované technologie vyvinuté společností Fater, jež je společným podnikem společnosti P&G a koncernu Angelini. Tato technologie mění použité savé hygienické výrobky na druhotné suroviny pro užitečnější použití.

„Vycházíme z více než 180 let inovací a průzkumu u spotřebitelů, abychom umožnili odpovědnou spotřebu v širším měřítku,“ uvedla Virginie Helias, viceprezidentka společnosti P&G a ředitelka pro udržitelnost. „Jsme hrdí na to, že se jako první společnost z oblasti baleného spotřebního zboží (CPG) staneme partnerem společnosti TerraCycle, a budeme součástí tohoto transformačního programu, který je pouze jedním z mnoha způsobů, jež uplatňujeme v rámci cílů podle Ambice pro rok 2030 za účelem urychlení udržitelné inovace a řízení cyklických řešení.“

„Nastal čas jednat. Těšíme se na to, že využijeme sílu našeho globálního dosahu a sílu našich spolehlivých globálních značek, abychom rozšířili udržitelnější řešení. Partnerství jsou pro splnění tohoto poslání klíčová, neboť nikdo nedokáže uspět sám,“ pokračuje Helias.

„Jsme rádi, že se staneme partnerem společnosti P&G a dalších globálních značek, prodejců, společností zajišťujících infrastrukturu a Světového ekonomického fóra, abychom vytvořili nový způsob odpovědnější spotřeby zboží,“ řekl Tom Szaky, výkonný ředitel společnosti TerraCycle. „Platforma Loop nemá za cíl pouze vymýtit myšlenku týkající se obalového odpadu, ale také výrazně zlepšit zkušenost s výrobkem a praktickou stránku našeho nakupování. Prostřednictvím platformy Loop budou moci spotřebitelé výrobky spotřebovávat odpovědně, a to díky speciálně navrženým, znovu použitelným nebo zcela recyklovatelným obalům. Díky síle a dosahu spolehlivých značek, například značek společnosti P&G, budeme schopni změnit návyky spotřebitelů a dosáhnout toho, že model splní stanovené cíle.“

Jak funguje platforma Loop

 • NÁKUP: Spotřebitelé navštíví internetové stránky Loop nebo internetové stránky Loop partnerského prodejce a nakoupí výrobky spolehlivých značek, které jsou nově navrženy tak, že s obaly nevzniká žádný odpad.
 • DODÁNÍ: Spotřebitelé obdrží své udržitelné výrobky v exkluzivně navrženém a moderním přepravním kontejneru Loop, díky kterému již nejsou potřeba přepravní materiály jako kartonové krabice.
 • POŽITEK: Spotřebitelům nabízíme vkus a zároveň praktičnost, aniž by museli myslet na vyhazování obalového odpadu.
 • VYZVEDNUTÍ: Obal není třeba čistit ani likvidovat. Jakmile spotřebitelé své výrobky spotřebují, vloží obal do jednoho ze svých kontejnerů Loop. V rámci činnosti platformy Loop proběhne vyzvednutí kontejneru přímo u nich doma.
 • ČIŠTĚNÍ: Tým vědců pracujících pro platformu Loop vyvinul technologie čištění tak, aby zajistil bezpečné opětovné použití každého výrobku.
 • DOPLNĚNÍ, RECYKLACE NEBO OPĚTOVNÉ POUŽITÍ: V rámci činnosti platformy Loop budou výrobky podle potřeby rychle doplněny a přepravní kontejnery vráceny spotřebiteli. Obnovitelné použité výrobky, jako jsou pleny, vložky, žiletky nebo části zubních kartáčků, budou obnoveny, aby mohly být znovu použity či recyklovány.

 

Zdroj : Procter & Gamble

DPP