DPP

[quote]V září bude otevřeno na gymnáziu v Moravské Třebové technické lyceum, které studenty připraví v oboru letectví. Do prvního ročníku podalo přihlášku 30 uchazečů, což je počet studentů v ročníku, informovala ČTK Zuzana Nováková z kanceláře hejtmana Pardubického kraje.[/quote]

Gymnázium se na rozšíření výuky připravuje. „Škola je po materiální a personální stránce připravena obor otevřít. Rovněž ubytovací kapacita domova mládeže v Moravské Třebové by ve školním roce 2019/2020 měla být dostačující pro uchazeče o studium tohoto oboru,“ uvedla Nováková.

Kolik studentů bude přijato, není zatím jasné, přihlášení žáci mají již za sebou přijímací řízení. Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání Cermat zpřístupní výsledky jednotné zkoušky školám 28. dubna, ředitel školy je pak zveřejní do dvou pracovních dnů. K naplnění předpokládaného stavu žáků může ředitel vyhlásit další kola přijímacího řízení.

V Česku zatím takový obor není. Dosud jediná střední škola v republice, která nabízí vzdělávání spojené s letectvím, je ve Vodochodech, studijní obor je tam ale bez maturity. Studenti v Moravské Třebové se budou od prvního ročníku v odborných předmětech připravovat na působení v letectví. Ve třetím ročníku se budou moci rozhodnout, zda se zaměří na letecký provoz, nebo spíše na údržbu a konstrukci letadel. Absolvovat budou moci i pilotní výcvik. Hlavní uplatnění by měli absolventi maturitního oboru najít v provozních, technických a ekonomických službách v civilním letectví a v letecké dopravě. Zároveň se mohou ucházet o pozice ve službách leteckých dopravců a společností.

 

Zdroj : ČTK