[quote]Zaměstnance Českých drah (ČD) budou v dozorčí radě podniku nadále zastupovat místopředseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) Vladislav Vokoun a tajemník podnikového výboru při ČD Antonín Leitgeb. Oba tak své pozice v radě obhájili. ČTK to sdělil mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Úspěšní kandidáti jsou zástupci OSŽ.[/quote]

Vokoun i Leitgeb v dozorčí radě již působili, celkem mají odbory v radě tři zástupce, v minulosti byl totiž za ně zvolen ještě bývalý předseda OSŽ Jaroslav Pejša, jehož mandát pokračuje. Pejša se i přes nesouhlas odborů rozhodl zůstat, ačkoliv nedávno oznámil, že z OSŽ vystoupí. Odboráři kvůli tomu dokonce zvažovali jeho odvolání, nakonec od toho ale ustoupili.

Dozorčí rada ČD zaznamenala v minulých měsících výrazné změny. V červenci byl z rady odvolán její předseda, poslanec Milan Feranec (ANO). Spolu s ním skončili další čtyři členové. Nově od léta v radě zasedá Karel Pospíšil z VUT Brno, Josef Kolář z Fakulty strojní ČVUT, Lukáš Týfa z Fakulty dopravní ČVUT a ředitel kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny Jan Štrof. Vedle odborářů dozorčí radu doplňuje ještě dopravní odborník Vojtěch Kocourek. Nově složená dozorčí rada v září odvolala předsedu představenstva státního dopravce Pavla Krtka. Spolu s ním ve vedení podniku skončili i Martin Bělčík a Ludvík Urban.

 

Zdroj : ČTK