Průmyslový developer P3 Logistic Parks se rozhodl zahájit výstavbu tří nových hal. V P3 Plzeň Myslinka nabídne dvě budovy o shodné velikosti 8 730 m2, celkem tedy 17 460 m2. Třetí chystá v P3 Lovosice, kde vznikne budova k pronájmu s celkovou výměrou 16 660 m2 v jinak už zcela vybudovaném parku. Všechny tři budovy budou k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku s nájemními jednotkami od velikosti 3 500 m2.

V atraktivních lokalitách jako Plzeňsko a Lovosice je po kvalitních prostorách stále vysoká poptávka a současně velmi nízká míra neobsazenosti. „V Myslince i v Lovosicích jsme dokončili předchozí spekulativní výstavbu loni v květnu a haly byly při dokončení pronajaty z 90 %. Po této skvělé zkušenosti jsme se rozhodli, že znovu zahájíme spekulativní výstavbu, abychom mohli trhu nabídnout prostory k pronájmu v co nejkratším, a hlavně jasně daném čase,“ vysvětluje Aleš Zacha, Head of development v P3 Logistic Parks.

Za 15 minut v Plzni, za hodinu a 47 minut v Norinberku

I výstavba první etapy v P3 Plzeň Myslinka probíhala na spekulativní bází, a haly se podařilo obsadit ještě před jejich dokončením. Pro právě chystanou druhou etapu má P3 připraveny dvě budovy klasického obdélníkového typu, obě se shodnou rozlohou 8 730 m2 a světlou výškou 10 m. Lze je flexibilně upravit na menší jednotky od 3 500 m2, nabízí se také variabilní dispozice kanceláří. Vhodné jsou pro lehkou výrobu i logistiku, čemuž nahrává zejména blízkost dálnice D5 a nedalekého železničního terminálu pro kontejnerovou přepravu.

Ve stejném parku má developer přichystaný také projekt a povolení pro výstavbu téměř třicetitisícové haly. Tu postaví nejspíše až na míru konkrétnímu nájemci.

Jen 40 minut od Prahy a necelou hodinu od Drážďan

Na trase mezi Prahou a Drážďany, u dálnice D8, se nachází rovněž úspěšný park P3 Lovosice s rozlohou 120 000 m2. Zde již k plnému dokončení parku zbývá poslední budova. I tu se nyní P3 rozhodla postavit bez předem známého nájemce. Prostor o velikosti 16 660 m2 je vhodný pro logistiku a lehkou výrobu. V parku, který se vyznačuje skvělou dopravní dostupností pro nákladní dopravu i zaměstnance, působí jak zázemí pro e-shopy, tak skladování materiálu nebo služby kompletace a oprav zařízení.

Výstavba v udržitelném standardu

Navzdory zimnímu období již developer zahájil výstavbu, k nastěhování by haly mohly být už v červenci 2024. Ve všech třech případech budou haly cílit na nejvyšší standard certifikace budov BREEAM Outstanding. Veškeré vnější osvětlení budov zajistí LED osvětlení, která minimalizují světelný smog. Střechy hal jsou navržené s ohledem na možnost instalace solárních panelů.

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí. V Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 270 lidí napříč 11 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

Více informací najdete na www.p3parks.com

Zdroj: Ogilvy