[quote]BillerudKorsnäs oslavuje desáté výročí technologie FibreForm. Před deseti lety, že papírenská společnost BillerudKorsnäs uzavřela dohodu s italským výrobcem technologie pro tvarování papíru. Billerud dokázal vyrábět papír ve velkém měřítku a tak byl spuštěn nový produkt FibreForm. Dnes je zejména používán v aplikacích, jako jsou overwrapy na kávových šálcích a pro tácky či dárkové obaly.[/quote]

  

Testovací start pro pivo Carlsberg v roce 2019

Jedním z nejnovějších projektů „Green Fiber Bottle“. První verze „papírové láhve“ spatřila světlo v červnu 2013, kdy dánská společnost ecoXpac, nyní částečně vlastněná společností BillerudKorsnäs, vyrobila první prototyp lahve na bázi recyklovaného papíru. V červenci 2014 se k projektu zapojil Dánský technologický institut a v lednu 2015 se také připojila Technická univerzita v Dánsku a skupina pivovarů Carlsberg. V letošním roce je plánováno testování limitované série na trhu. Který trh to bude, dosud není ohlášen. Ale pokud bude test úspěšný, v budoucnu by mohlo být ještě více nápojů a tekutin plněno v papírových lahvích.

Carlsberg Circular Community

Nový design lahve byl vyvinut spoluprací pivovaru Carlsberg a společností CP+B Copenhagen a  dánským sudiem průmyslového designu Kilo, jeho partnery v Carlsberg Circular Community.

Prototyp, který byl připraven na základě charakteristického designu Carlsberg, ukazuje, jak může vypadat láhev, když bude uvedena na trh.

 

Zdroj : SYBA