[quote]Společnost SC Johnson, přední výrobce značek pro domácí čistící prostředky, představila novou řadu čističů oken a skla Mr. Muscle® Platinum ve 100% recyklovaných plastových láhví. Láhve byly vyrobeny z recyklátu posbíraného z a okolí znečištěných oceánů.[/quote]

 

Láhve vyrobené výhradně z recyklovaného plasty sesbíraného v rámci iniciativy nadace Ellen MacArthur Foundation, kterou v případě sběru plastu ze znečištěných moří a oceánů zajišťuje Plastic Bank, jsou nabízeny ve Velké Británii a Irsku a vůbec poprvé i v USA. Iniciativa New Plastics Economy vzešla z nadace Ellen MacArthur Foundation a jejím cílem je vytvořit nový přístup k nakládání s plasty založený na principech globální cirkulární ekonomiky.

 

Láhve z plastového odpadu přináší i sociální benefity

Nabídka nových produktů v takto recyklovaných obalech je součástí partnerství SC Johnson s Plastic Bank, jehož cílem je snížit množství plastového odpadu znečišťující oceány a zároveň i zmírnit chudobu. Partnerství zahrnuje otevření 509 sběrných míst v několika zemích včetně Indonésie, Filipín, Thajska a Vietnamu, tedy čtyř z pěti zemí, které mají největší problémy s plasty v oceánu – a Brazílii. Plastová banka plánuje sbírat ročně 15 000 tun plastového odpadu, které by jinak skončilo v oceánu. Tento recyklační ekosystém nabízí sběratelům platbu za posbírané plasty, což vede ke zlepšení kvality jejich života.

 

Nová řada plastových lahví Mr. Muscle® Platinum Window & Glass je v současnosti distribuována společnostmi Wilko a Amazon,v příštích měsících se plánuje další rozšíření prodejní sítě.

 

Zdroj : SYBA