[quote]Plzeňská firma Škoda Electric dodá letos Městskému dopravnímu podniku Opava pět trolejbusů Škoda 32 Tr v karosérii nové generace. Náklady ve výši zhruba 57 milionů korun z větší části zaplatí evropské dotace. ČTK to dnes sdělil v tiskové zprávě mluvčí mateřské společnosti Škoda Transportation Michal Tobrman.[/quote]

„Trolejbusy budou plně klimatizované, což zejména v letních měsících jistě ocení řidiči i cestující. Vozy nabídnou prostorný interiér, moderní informační systém s LED obrazovkami nebo komplexní kamerový systém monitorující interiér i nejbližší okolí vozu,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Nové nízkopodlažní vozy pomohou v Opavě obnovit vozový park trolejbusů, ve kterém je přes 30 vozidel. Předloni už Škoda Electric do Opavy dodala deset trolejbusů, které mají zároveň pohon na baterie. „Dnes v Opavě běžně jezdí i na místech bez instalovaného trolejového vedení. Dopravní podnik tak má široké možnosti využití, není omezen jen klasickou sítí trolejbusových linek,“ uvedl Kapr.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrábí také trakční pohony a motory pro lokomotivy, tramvaje, elektrické jednotky, metro a důlní vozidla. Firma má 800 zaměstnanců. Její vozy jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a USA. Škoda Transportation je součástí skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, ve svých společnostech v Česku zaměstnává více než 5000 lidí.

 

Zdroj : ČTK