Po sedmi letech byl dnes z funkce technického ředitele pražského Dopravního podniku (DPP) odvolán Jan Šurovský. Nahradil ho dosavadní šéf centrálního nákupu podniku Oldřich Vytiska. Uvedl to na základě vyjádření podniku server Zdopravy.cz. Důvody odvolání firma neoznámila. Šurovský dál zůstává členem představenstva podniku.

„Je nadále členem představenstva a podílí se na obchodním vedení společnosti,“ řekla serveru k dalšímu působení Šurovského mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Šurovský serveru řekl, že představenstvo firmy dnes také upravilo rozdělení působností členů představenstva. Řízení technického úseku tak nyní spadá do působnosti celého představenstva.

Již začátkem dubna provedl DPP také výměnu na postu investičního ředitele, když Jana Blechu vystřídal Tomáš Kaas, který byl předtím ředitelem magistrátního odboru rozvoje a financování dopravy.

Vlastníkem DPP je město Praha, které provoz firmy dotuje ze svého rozpočtu. V rozpočtu města byla pro letošní rok schválena takzvaná kompenzace pro podnik zhruba 13,7 miliardy korun

Zdroj: ČTK

DPP