Invoitix

Roční kupon na pražskou MHD si minulý rok koupilo 311.349 cestujících, což je podle pražského dopravního podniku nejvíc v historii společnosti. V roce 2016 jezdilo v hlavním městě s ročním kuponem za 3650 korun celkem 283.804 lidí, o rok dříve 265.189 obyvatelů metropole. Dopravní podnik o tom dnes informoval na svém webu. Zlevněné roční kupony zavedla Praha od července 2015, předtím stály 4750 korun.

Zástupci města i dopravního města soudí, že za zvýšeným zájmem o roční kupony je jejich cena i kampaň Nejedeš načerno?, která motivuje černé pasažéry, aby se z nich stali platící cestující. Cestující jedoucí bez zaplacení mohou v případě přistižení zaplatit jen polovinu pokuty za předpokladu, že si koupí roční kupon na MHD. Opatření platí od loňského října a vedení města ji nedávno prodloužilo do konce letošního roku.

„Jsem ráda, že ta čísla rostou a že se i vzhledem k hospodářským výsledkům ukazuje, že snížení ceny kuponu bylo správným krokem. Minulý rok si roční kupon koupilo zhruba o téměř 50 tisíc víc lidí než v roce 2015,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Dopravní podnik loni přepravil přes 1,165 miliardy cestujících. Nejvíce lidí jezdilo metrem, ve kterém se svezlo zhruba 436 milionů lidí, bezmála 374 milionů pasažérů přepravily tramvaje a lanovka na Petřín. Dalších více než 349 milionů obyvatel a návštěvníků Prahy využilo městské autobusy, asi 6,5 milionu lidí jelo příměstskými linkami.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP