Arcadis, mezinárodní poradenská společnost zaměřená na stavebnictví, životní prostředí a udržitelný rozvoj, se rozhodla ukončit své působení na trzích v České republice a na Slovensku a dohodla se se stávajícím vedením české dceřiné společnosti Arcadis Czech Republic s.r.o. na manažerském odkupu společnosti včetně převzetí veškerých obchodních aktivit a projektů. Společnost bude nově vystupovat po názvem Grinity, pod kterým byla dne 7. dubna 2022 zapsána do Veřejného obchodního rejstříku ČR.

Vlastníky společnosti Grinity se stali dlouholetí členové vrcholového vedení Arcadisu v České republice a na Slovensku:

  • Pavel Čermák, jednatel a ředitel společnosti
  • Zdeněk Trejbal, jednatel
  • Radka Vychroňová, prokurista
  • Jan Podzimek, prokurista
  • Marián Heckl, vedoucí organizační složky společnosti na Slovensku
  • Lenka Matějíčková, vedoucí oddělení Sustainability v ČR a na Slovensku

Měníme pouze název společnosti a nic jiného. Všichni naši zaměstnanci, kterých je v Praze a v Bratislavě více než 100, ve společnosti zůstávají a pokračují na svých projektech. Převzali jsme kompletní lokální klientské a projektové portfolio Arcadisu, abychom dodrželi veškeré závazky vůči našim klientům a mohli naši spolupráci dále dynamicky rozvíjet. Zároveň budeme nadále pokračovat v dosavadní úspěšné spolupráci s Arcadis na stávajících i nových projektech v ČR, SR a v regionu CEE. Zakládáme si na vysoké kvalitě služeb na mezinárodní úrovni, kterou poskytujeme v projektové přípravě a řízení staveb, trvalé udržitelnosti projektů a ESG poradenství, technických a environmentálních auditech, řízení smluvních vztahů a nároků, stavebních nákladů či technických konzultací a dozorů. Spolupracujeme s předními tuzemskými i zahraničními klienty, kteří podnikají nejen na českém a slovenském realitním trhu,“ říká Pavel Čermák, dlouholetý ředitel české pobočky Arcadis a nyní Grinity.

Grinity staví na osvědčených hodnotách v oblasti firemní kultury a wellbeingu. Společnost bude nadále vytvářet a interně sdílet špičkové know-how v rámci stavebního poradenství a nabízet možnost podílet se na předních tuzemských a zahraničních projektech. Sídlo společnosti taktéž zůstává na stávající adrese v centru Prahy, v kancelářích s certifikací LEED Platinum a WELL H-S, a pokračuje v interním programu, který podporuje jak růst jednotlivých zaměstnanců, tak vytváření soudržného týmu.

Zdroj :  Grinity

DPP