Invoitix

Stotisícovou pokutu musel zaplatit na místě řidič plně naloženého nákladního auta, který tento týden na D35 na Olomoucku odmítl kontrolní vážení. Jde o jeden z prvních případů v praxi, kdy policisté z olomouckého krajského silničního dohledu využili při projednávání přestupků podle zákona o pozemních komunikacích navýšení sankcí až o trojnásobek. Pokuty se zvýšily od začátku tohoto roku, informoval ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič cizí státní příslušnosti pokutu zaplatil na místě hotově.

Řidiče nákladní soupravy plně naložené kládami zastavila policejní hlídka v pondělí poblíž 283. kilometru dálnice D35 ve směru na Ostravu. „Policisté se rozhodli vozidlo zkontrolovat, a proto jej na nejbližším sjezdu svedli z dálnice. Při následné dopravní kontrole vyzvali jednačtyřicetiletého řidiče k podrobení vozidla nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení. To však cizinec odmítl,“ uvedl policejní mluvčí.

Řidič se tím dopustil přestupku, za který mu policista udělil stotisícikorunovou pokutu příkazem na místě. „Řidič s projednáním souhlasil a pokutu uhradil v hotovosti. Navíc v jízdě mohl pokračovat až po přeložení nákladu,“ dodal policejní mluvčí.

Pokuta příkazem na místě se ze stávajících maximálních 30.000 korun zvýšila na 100.000 korun od 1. ledna tohoto roku. Sankci může policista nebo celník uložit řidiči vozidla za neuposlechnutí výzvy k podrobení vozidla nízkorychlostnímu anebo vysokorychlostnímu kontrolnímu vážení podle zákona o pozemních komunikacích.

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP