Invoitix

[quote]Policisté při bezpečnostní akci, v níž se ve středu zaměřili na dodržování rychlosti na silnicích v Česku, zjistili na 3200 přestupků. Překročení povolené rychlosti se týkaly dvě třetiny z nich, další řidiči měli například nevyhovující technický stav auta nebo nebyli připoutáni bezpečnostním pásem. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Hana Rubášová. Při stejné loňské akci policisté zjistili zhruba stejný počet přestupků a překročení rychlosti.[/quote]

Policisté ve středu měřili rychlost aut na tisícovce míst, která pomohli v únoru vybrat lidé v anketě. Nejvíce těchto lokalit bylo ve Středočeském kraji, Praze a Jihomoravském kraji.

Kontrolou policistů při akci nazvané Speed marathon prošlo na 7500 aut a přestože lidé byli o akci dopředu informováni, policisté zjistili 3193 přestupků, uvedla mluvčí. Vedle 2300 případů nedodržení rychlosti zjistili u 162 aut nevyhovující technický stav, ve 104 případech nepoužití bezpečnostních pásů, 39 řidičů nemělo dálniční známku a 24 jich řídilo pod vlivem alkoholu nebo drog.

Akce se konala i v předchozích dvou letech. Před rokem při ní hlídky odhalily 3300 přestupků, přičemž rychlost překročilo zhruba 2600 řidičů. V roce 2017 policisté zjistili přes 2500 přestupků.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP