Invoitix

Společnost SENCO Příbram úspěšně získala finanční podporu pro modernizaci intralogistiky díky kvalitně zpracované dokumentaci a ekonomické návratnosti projektu. Pro realizaci projektu si vybrala zkušeného dodavatele komplexních logistických řešení, společnost KVADOS, a.s.

Popis projektu

V rámci rozvoje společnosti byla identifikována příležitost zvýšit kvalitu výroby spolehlivým materiálovým zásobováním díky modernizaci intralogistiky. Vznikla idea modernizace zastaralého prostoru logistiky a doplnění o prvky řízení a automatizace. Pro rozpracování myšlenky byla navázána spolupráce se specializovanou poradenskou společnosti LOGICON Partner, s.r.o. a logistická studie definovala varianty možného rozvoje logistiky. Vedení společnosti se rozhodlo pro moderní řešení s využitím automatizace. Na realizaci tohoto významného projektu zavrhující dodávku komplexního nástroje pro řízení logistiky (WMS), ale také robotizovaného řešení pro skladování drobnějších dílů v KLT boxech ale také rozšíření kapacity paletového skladu, si společnost požádala o dotaci z programu EU – Digitální podnik. Díky kvalitně zpracované dokumentaci a také smysluplné ekonomické návratnosti společnost uvedenou dotaci získala a v rámci otevřeného výběrového řízení si zvolila zkušeného dodavatele komplexních logistických řešení-společnost KVADOS, a.s., navrhla řešení HAI Robotics pro automatizaci a robotizaci, které umožňuje efektivně využít stávající skladové prostory. Toto řešení poskytuje pokročilou robotickou technologii pro efektivní skladování a manipulaci s malými díly pomocí 10 metrů vysokých robotů KLT a přispívá k celkovému zlepšení provozní efektivity skladu. Efektivní manipulaci doplní 2 pracovní stanice s podporou dopravníků a také autonomní paletový robot myFABER® PalletJack X20.

Průběh projektu

Výběrové řízení a navazující smlouva byla podepsána v lednu 2023. Ihned byly zahájeny práce na zpracování komplexního návrhu řešení a zahájena studie nasazení WMS a jeho integrace s dalšími informačními systémy využívanými společnosti SENCO. Po zpracování komplexního konstrukčního řešení a technické části projektu byly objednány klíčové komponenty jako roboty myFABER® HaiPick, dopravník, regálový systém a více než 7 000 KLT beden.  V samotném skladu začaly probíhat stavební práce a úpravy prostor, podlah, elektroinstalace, a to za plného provozu skladu a výroby. Do konce roku 2023 proběhne dodávka a postupná instalace tak, aby od začátku roku 2024 do jeho poloviny mohl proběhnout, dle harmonogramu projektu, zkušební a testovací provoz s postupným náběhem provozu do konce roku 2024.

O společnosti SENCO Příbram spol. s r.o.

Společnost SENCO Příbram spol. s r.o. je tradiční, česká a rodinná firma. Hlavní činností společnosti je projektování, konstrukce a samotná výroba elektrických rozvaděčů nízkého napětí, jak po stránce elektrické, tak mechanické. Díky vlastnímu výrobnímu zázemí produkuje rozvaděčové skříně od typových po zcela atypické, a to jak při kusovém, tak při malosériovém charakteru výroby.

Mezi hlavní přednosti patří kvalita, komplexnost služeb a neustálý rozvoj a inovace celé společnosti i vybavení. Snaží se neustále rozšiřovat možnosti a vždy dbá na odbornost svých zaměstnanců. Díky tomu může zajistit nejvyšší kvalitu a budovat si dlouhodobé obchodní vztahy s partnery patřící ke světové špičce ve svém oboru.

Pro maximální flexibilitu a kvalitu má vlastní podpůrná pracoviště, mezi která patří CNC zpracování plechů, zámečnická výroba a povrchová úprava kovů práškovým lakováním. Díky dalšímu strojovému vybavení jako frézky a soustruhu je schopna vyrábět i složitější díly a disponuje také vlastní kabelovou konfekcí.

O generálním dodavateli KVADOS, a.s.

Společnost KVADOS, a.s. se více než 30 let specializuje na dodávku komplexních řešení pro intralogistiku a aktuálně zaujímá pozici největšího dodavatele WMS v ČR a SK. Své kompetence rozšířila v posledních letech také na dodávky průmyslové automatizace a robotizace logistiky i díky řadě akvizic. V rámci skupiny KVADOS Group dnes zajišťuje nejen dodávku vlastního produktu mySTOCK® WMS, ale také robotických technologií pod značkou myFABER®, jež zahrnuje významné výrobce jako HAI Robotics, HIK Robot, Cubiscan, ale také samotnou řídící SW vrstvu myFABER® WES.

Součástí řešení jsou technologie od společností KVADOS, HAI Robotics, BITO, LOGSYS, Toyota Material Handling.

O HAI Robotics

Společnost HAI Robotics, založená v roce 2016, se zavázala shromažďovat globální talenty, aby pokročila v pokroku lidské civilizace pomocí robotických technologií. Jeho cílem je vybavit každý sklad a továrnu logistickými roboty. Řešení HaiPick je světově první autonomní robotický systém pro manipulaci s boxy (ACR). Na rozdíl od jiných stávajících řešení autonomních mobilních robotů inteligentně identifikuje požadované přepravky nebo kartony, nikoli celý regál, a autonomně je přiveze na pracovní stanici.

Se zázemím 1 800 zaměstnanců s podílem 50 % techniků a inženýrů produkuje vysoce inovativní řešení a její technologie jsou využity na více než 1 100 projektech. V segmentu ACR řešení je uznávanou světovou jedničkou i díky více než 1 800 patentům.

Zdroj: Kvados s. r. o.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP