Invoitix

Provoz na pražském letišti v tomto týdnu opět ovlivní další série akcí konaných v souvislosti s předsednictvím Česka v Radě EU. Na letišti kvůli tomu ode dneška může být průběžně částečně uzavíráno expresní parkoviště před odletovou halou druhého terminálu. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

„V tomto období může v průběhu dne docházet k uzavření expresního parkoviště před odletovou halou Terminálu 2. Pokud se tak stane, bude Letiště Praha cestující směrovat k využití parkoviště PB Economy před příletovou halou Terminálu 2 a na expresní parkoviště před Terminálem 1,“ řekla k období tohoto týdne Divíšková.

Letiště omezovalo provoz parkoviště před terminálem už v červenci. Zvláště exponovaný byl kvůli českému předsednictví týden od 10. do 15. července, kdy letiště odbavilo kolem 266.000 cestujících. Expresní parkoviště před druhým terminálem se tehdy pro veřejnost během dne nejprve zcela uzavřelo, následně letiště přistoupilo k částečnému omezení, kdy polovina parkoviště byla otevřena.

ČR se předsednictví ujala na začátku července. To zatížilo i letecké kapacity mezi Prahou a Bruselem, na trase totiž nyní pravidelně létá pouze jeden spoj za den od Brussels Airlines. To se odrazilo rovněž na cenách letenek, které nyní stojí i několik tisíc korun v jednom směru. Od září ovšem dopravce plánuje posílení linky na až tři spoje denně. Vytížená je nyní také linka od Ryanairu do Charleroi, které je od Bruselu asi 70 kilometrů.

Zdroj  :ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP