[quote]Miliardář Richard Branson prodal další akcie za 300 milionů USD (6,7 miliardy Kč) ve své firmě zaměřené na vesmírnou turistiku Virgin Galactic Holdings Inc. Zisk z prodeje chce použít na podporu svého podnikatelského impéria, které utrpělo v době pandemie. Od počátku koronavirové krize prodal již akcie za více než jednu miliardu dolarů, napsala dnes agentura Bloomberg.[/quote]

Branson prodal 15,6 milionu akcií, zhruba šest procent své společnosti pro vesmírné cestování. Ve firmě mu zůstal podíl 11,9 procenta, vyplývá ze zprávy pro regulátora. I nadále zůstává Branson největším akcionářem Virgin Galactic.

Zisk z prodeje podpoří Bransonovo podnikání zaměřené na cestování a volný čas a pomůže při rozvoji nových a stávajících podniků, uvedl představitel Virgin Group.

Branson založil značku The Virgin v roce 1970 jako zásilkový obchod. Od té doby je spojena s více než 40 podniky po celém světě, od nahrávací společnosti po nealkoholické nápoje či britskou banku Virgin Money UK. Podle agentury Bloomberg činí hodnota Bransonova majetku zhruba šest miliard USD (134 miliard Kč).

Akcie Virgin Galactic se letos propadly o 20 procent, částečně kvůli zpoždění zahájení komerčních vesmírných letů. Od vstupu na burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice v roce 2019 si však akcie připsaly více než 60 procent.

Virgin Galactic plánuje, že od roku 2023 bude létat do vesmíru s platícími cestujícími třikrát měsíčně.

 

Zdroj : ČTK