Ostravská správa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá na letošní rok zhruba 40 oprav. Plánuje investice přibližně za 1,16 miliardy korun, z toho okolo 609 milionů korun půjde na údržbu rozlehlé silniční sítě a zbytek právě na opravy. Rekonstrukce se chystají po celém Moravskoslezském kraji. ČTK to sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Už v dubnu má například začít oprava průtahu Odrami na Novojičínsku zhruba za 14 milionů korun bez DPH. Rekonstruovat se tam bude 1,8 kilometru silnice I/47, jejíž povrch je zasažen velkým množstvím mozaikových trhlin a starými vysprávkami. Více než 91 milionů korun bez DPH má stát oprava průtahu Ostravicí na Frýdecko-Místecku, kde se od května bude rekonstruovat 4,4 kilometru silnice I/56.

Pokračovat bude i výstavba nových silnic. „Zprovoznění se letos dočká první etapa dálnice D48 Bělotín – Rybí včetně obchvatu Mošnova a citelně pokročí rovněž příprava důležitých staveb,“ uvedl Mazal.

ŘSD uskuteční výběrová řízení na zhotovitele obchvatu Bruntálu (silnice I/45), jižního obchvatu Opavy (I/46) či ekoduktu v Mostech u Jablunkova. Očekává také postup v řadě řízeních o stavební povolení, jde například o úsek silnice I/45 z Krnova po hraniční přechod, západní obchvat Krnova nebo druhou etapu dálnice D48 Bělotín – Rybí.

Zdroj: ČTK