Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Nové Strašecí budou jednat o stavbě protihlukové stěny u dálnice D6 poblíž internátu ve Sportovní ulici. Měření hluku v roce 2022 ukázalo, že jeho limity nejsou překročené. V budoucnu by ale podle studie mohl hluk v noci limity překračovat. Vedení novostrašecké radnice loni v říjnu od ŘSD obdrželo informaci, že by stěna měla vzniknout do tří let. Letos v lednu ŘSD městu sdělilo, že stěna nebude, řekl ČTK starosta Nového Strašecí Karel Filip (Naše město). Jiří Veselý z ŘSD ČTK řekl, že možná budoucí příprava protihlukové stěny bude předmětem jednání se zástupci města.

Měření hluku v Novém Strašecí uskutečnilo ŘSD v červnu 2022 na třech místech. Výsledky neukázaly překročení limitů. Možné překračování hodnot v noční době u studentského bydlení v areálu učiliště v ulici Sportovní stanovila akustická studie výhledového stavu provozu v roce 2042. „Byl tedy proveden teoretický návrh protihlukové stěny pro ochranu zejména tohoto objektu,“ popsal Veselý.

Filip chce jednat s vedením ŘSD, o schůzku už požádal písemně. Internát je sice dálnici nejblíže, ale na hluk si stěžují i obyvatelé u přilehlých ulic. „Máme tady i historickou petici,“ doplnil místostarosta města Jan Bureš (Město pro rodinu). Starosta poukázal mimo jiné na to, že hluková stěna stojí třeba u bývalé hospody Farma, kde je jeden dům, nebo u chatové oblasti Bucek. Starosta se také obává toho, že rozhodnutí ŘSD ovlinil i fakt, že se minulý rok zvyšovaly hranice limitů hluku.

Zdroj: ČTK

DPP