Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Spory uvnitř britské vlády kritizoval šéf Airbusu Tom Enders. Ministři podle jeho názoru nemají ponětí, jak se postavit k brexitu. Evropský výrobce letecké techniky také zvýšil svůj odhad dodávek letadel na dalších 20 let o více než sedm procent.[/quote]

Britská vláda „nemá tuchy, nebo není schopna dosáhnout alespoň shody na způsobu jak provést brexit bez toho, aby vznikly závažné škody“, řekl na výroční tiskové konferenci firmy Enders. Společnost, která v Británii zaměstnává zhruba 14.000 lidí, již minulý měsíc varovala, že by se mohla ze země stáhnout, pokud Londýn opustí jednotný trh a celní unii Evropské unie bez tranzitní dohody.

Podobné varování britské vládě, která by na dnešním zasedání měla urovnat vnitřní spory, aby umožnila premiérce Therese Mayové odblokovat rozhovory s Evropskou unií, vyslal ve čtvrtek i největší britský výrobce automobilů Jaguar Land Rover. Odchod Británie z EU bez uzavření dohody o vzájemném obchodu by firmu podle jejího vyjádření stál 1,2 miliardy liber (35 miliard Kč) ročně.

Airbus nově předpokládá, že světové letecké společnosti koupí v příštích 20 letech 37.400 nových letadel v celkové hodnotě 5,8 bilionu dolarů (128 bilionů Kč). Prognózu navýšil díky letošnímu výraznému růstu letecké přepravy, ještě loni odhadoval pro příští dvě desetiletí odbyt jen na 34.900 strojů za 5,3 bilionu dolarů.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP