Invoitix

Senior taxi ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku eviduje za čtyři měsíce fungování téměř tisíc jízd a 2500 ujetých kilometrů. ČTK to sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Službu Senior taxi Valmez nabízí radnice od začátku roku, je určena pro lidi starší 65 let a držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Cena jedné jízdy je 40 korun.

„Senior taxi je jakýmsi doplněním naší MHD, která je zdarma pro všechny cestující. Dokáže totiž obsloužit i lokality, například sídliště, kam se v současnosti velký autobus nedostane. Těší nás, že zájem o tuto službu od začátku roku neustále roste. Kolegyně z našeho odboru sociálních věcí vydaly už přes 550 průkazů, které opravňují seniory starší 65 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem ve městě k využívání Senior taxi Valmez,“ uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Radnice zatím měsíčně eviduje průměrně 240 jízd a přes 600 ujetých kilometrů. „Přičemž zatím rozhodně nejúspěšnější byl duben, kdy se lidé nechali odvézt téměř 300krát a najeli bezmála 700 kilometrů. Tato čísla nám jen dokazují, že je o službu zájem a má v našem městě svůj smysl,“ uvedl starosta.

Zájemci se mohou registrovat na odboru sociálních věcí, formulář je ke stažení také na webu města. „Po registraci mají všichni držitelé kartičky k dispozici osm jednosměrných jízd po městě měsíčně s tím, že cena jedné jízdy činí 40 korun. Je třeba si uvědomit, že se skutečně jedná pouze o jednosměrné jízdy. Pokud si tedy lidé objednají Senior taxi Valmez například pro cestu k lékaři či na nákup a chtějí jet i zpět, musí si rezervovat rovnou dvě jízdy,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann (ODS). „Je vidět, že si služba hned od začátku našla své uživatele. Provoz Senior taxi Valmez průběžně vyhodnocujeme. Pokud zájem o jeho využívání poroste dosavadním tempem, nebráníme se do budoucna ani dalšímu rozšíření této služby,“ uvedl místostarosta.

Senior taxi si lidé objednají telefonem minimálně den dopředu. Registrovaný uživatel s sebou může vzít až tři další lidi. Senior taxi Valmez jezdí po městě a jeho místních částech Bynina, Brňov, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí. Radnice počítá s ročními náklady na provoz jednoho vozidla asi milion korun. Senior taxi funguje také v jiných městech ve Zlínském kraji, například Vsetíně či Kroměříži.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP