Škoda Auto zakládá společný podnik s IT holdingem Etnetera Group, který sídlí v Praze. Spojením odborných znalostí a agilních metod vývoje automobilka dále pokračuje ve své strategii digitalizace. Cílem je optimalizovat uživatelskou zkušenost zákazníků společnosti Škoda Auto a vytvořit software nové generace pro éru elektromobility. Nový společný podnik Green:Code v příštích letech přijme až 200 vývojářů, softwarových architektů, obchodních analytiků, designérů UX/UI a testerů.

„Založení společnosti Green:Code s naším partnerem Etnetera Group představuje další krok na cestě k implementaci strategie Next Level – Škoda Strategy 2030. Spolu se silnými softwarovými zdroji koncernu Volkswagen pomůže společnost Green:Code vytvářet moderní ‘Simply Clever’ řešení a uspíšit digitalizaci,“ řekl Christian Schenk, člen představenstva Škoda Auto za oblast Financí a IT.
„V České republice máme živý trh mladých a inovativních IT firem. Spojení síly a průmyslového know-how společnosti Škoda Auto s odbornými znalostmi v oblasti softwaru skupiny Etnetera bude přínosné pro obě strany. Jsem přesvědčen, že díky tomuto strategickému partnerství dosáhneme svého cíle,“ řekl Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu.
„Škoda Auto se společností Etnetera již mnoho let úspěšně spolupracuje. Společně jsme například vyvinuli aplikace pro chytré telefony MyŠKODA a ŠKODA Plus. Založením společného podniku Green:Code nyní naše partnerství posouváme na další úroveň. Škoda Auto bude využívat odborných znalostí, rychlosti a kvality výkonu společnosti Etnetera. Naším cílem je, aby naše produkty byly uživatelsky ještě přívětivější a interní procesy ještě efektivnější. Těšíme se, že budeme moci dále posouvat cíle digitalizace společnosti ŠKODA AUTO,“ řekl Klaus Blüm, vedoucí IT ve Škoda Auto.
„Společný podnik se Škoda Auto završuje naši téměř patnáctiletou spolupráci na projektech, které zásadně ovlivnily současnou podobu digitalizace vozů značky Škoda. Naší další společnou ambicí bude spojit naše agilní metody a firemní kulturu s korporátním prostředím a pokračovat ve vývoji softwarových řešení a aplikací, které vůz a jeho řidiče propojí s dokonalým ekosystémem digitálních nástrojů,“ Martin Palička, výkonný ředitel společnosti Etnetera Group.
Škoda Auto v rámci své strategie Next Level – Škoda Strategy 2030 zintenzivňuje digitální transformaci v celé společnosti a zvyšuje své úsilí v oblasti Průmyslu 4.0 a konektivity vozů. Společnost Green:Code poskytne české automobilce odborné znalosti, které jsou nezbytně nutné pro to, aby mohla vyvíjet nejlepší automobilový software pro svůj ekosystém vozů, mobilních aplikací a webových portálů. ŠKODA AUTO tak bude moci svým zákazníkům nabídnout ‘Simply Clever’ uživatelskou zkušenost.
Green:Code zahájí počáteční vývojovou práci a implementaci od začátku tohoto roku. Nový společný podnik bude sídlit v Praze a během několika příštích let přijme až 200 IT odborníků. Většinu z nich budou tvořit vývojáři, softwaroví architekti, business analytici, designéři UX/UI a testeři. O řízení společnosti Green:Code se podělí obě zakládající společnosti: jednatel Marian Pavlík ze Škoda Auto, který pro koncern Volkswagen pracuje více než 20 let na vedoucích pozicích v oblasti IT, a jednatel Václav Bittner, jeden ze zakladatelů společnosti Etnetera Group.
Zdroj : ŠKODA AUTO
DPP