DPP

Ventil Vitop® Uno je v souladu se směrnicí o plastech na jedno použití. Jedná se o ventilové provedení uzávěru, které je primárně určeno pro obaly typu Bag In Box (BIB). Nový inovativní ventil Vitop® Uno je prvním patentovaným řešením (Smurfit Kappa) pro obaly  Bag-in-Box® s připojenou ochranu proti neoprávněné manipulaci.

Nový design ventilu je v souladu s připravovanou směrnicí o plastech na jedno použití. Tzn., že nevyžaduje, aby spotřebitel odstranil ochranu proti neoprávněné manipulaci. Místo toho je deaktivována při prvním použití výrobku a zůstává nedílnou součástí uzávěru, aniž by došlo k nějakému ovlivnění při následném použití Bag-in-Box® obalu.

Udržitelné řešení v BIB obalech

Po použití může spotřebitel snadno oddělit krabici od sáčku pomocí ventilu a recyklovat v souladu s recyklačními předpisy příslušné země. „Tento ventil s perspektivní možností úplného přechodu na monomateriál jsme postavili tak, aby byl vhodný pro PE recyklaci,“ řekl Didier Pontcharraud, generální ředitel společnosti Vitop.

„Recyklovatelnost Bag-in-box® je jedním z nejčastějších požadavků našich zákazníků v současnosti, dodal Thierry Minaud, generální ředitel Smurfit Kappa Bag-in-Box. „Naším cílem je v blízké budoucnosti nabízet nejudržitelnější řešení, která lze ve velkém měřítku recyklovat v různých zemích.“

V souladu se měrnicí o jednorázových plastech

Během minulého roku ukázaly testy Vitop® Uno ve Francii, Španělsku a Švédsku že pohodlí s novým ventile zůstává pro spotřebitele stejné. Dalším pozitivním akcentem je celkový ekologický vzhled obalu, který má pozitivní vliv na nákupní záměry spotřebitelů. Ventil je v současnosti již patentován v Evropě, USA a řadě dalších zemí.

Podle směrnice o plastech na jedno použití, která vstoupí v platnost v roce 2024, budou na trhu povoleny pouze plastové nápojové nádoby na jedno použití o objemu do 3 l, pokud jejich uzávěry a víčka zůstávají připevněna. Tuto strategii ctí i nový Vitop® Uno.

Zdroj : SYBA