Invoitix

Situace americké železniční společnosti Norfolk Southern v Ohiu jde „od desíti k pěti“. Již potřetí za poslední zhruba měsíc se jeden z vlaků společnosti stal v „kaštanovém státě“, jak se Ohiu přezdívá, účastníkem nehody. Tentokrát se bohužel nehoda stala osudnou pro jednoho z jejích zaměstnanců.

 K nehodě došlo v úterý 7. března časně ráno v clevelandské průmyslové zóně v severovýchodním Ohiu. Podle prvních zpráv se nákladní vlak srazil se sklápěcím automobilem uvázlým na kolejích poblíž zařízení společnosti Cleveland Cliffs, která vyrábí válcovanou ocel a dodává železnorudné pelety.

Smrt strojvedoucího Norfolk Southern potvrdili úředníci z Cleveland Cliffs, přičemž o osudu řidiče sklápěče žádné informace nejsou. Příčiny nehody nebyly dosud zveřejněny a není tedy jasné, proč stál sklápěč na kolejích.

Tři nehody během měsíce

 Jedná se již o třetí nehodu v Ohiu za posledních 30 dní, ve které byl zúčastněn vlak provozovaný společností Norfolk Southern. První z nich bylo vykolejení u vesnice East Palestine poblíž hranice s Pensylvánií 3. února, které bylo způsobeno ukroucením čepu horkého ložiska. Tato nehoda způsobila únik chemikálií z vykolejených vozů, což vyvolalo u občanů v této oblasti obavy z kontaminace ovzduší a vody.

K druhé nehodě došlo v sobotu 4. března poblíž města Springfield ve středovýchodním Ohiu. Tato nehoda se obešla bez obětí na životech i úniku chemikálií. Společnost Norfolk Southern dostala nařízeno zajistit a uhradit likvidační práce jak v East Palestine, tak ve Springfieldu.

Pokud jde o únorovou nehodu, společnost se nedávno zavázala zaplatit několik milionů eur k pokrytí nákladů způsobených vykolejením. Pět milionů bude vynaloženo na úhradu nákladů hasičům, jeden milion pro okresy Beaver a Lawrence a dalších 1,4 milionu bude vyplaceno státním úřadům.

Norfolk Southern oznámil šestibodový bezpečnostní plán

Bezprostředně po nehodě z počátku února v East Palestine zveřejnila Norfolk Southern šestibodový plán na zvýšení bezpečnosti. Tři ze šesti bodů se zaměřují na detektory horkoběžnosti. Společnost především uvedla, že hledá řešení, jak zkrátit vzdálenosti mezi detektory přidáním dvou set zařízení do klíčových bodů, což umožní důkladnější monitorování.

Kromě toho dopravce spolupracuje s výrobci těchto zařízení na urychlení nasazení detektorů s vícenásobným skenováním horkých ložisek. Tyto skeny, jak vysvětlila Norfolk Southern, mohou monitorovat větší průřez ložiska a dvojkolí železničního vozu. Třetí bod týkající se detektorů horkoběžnosti zahrnuje komplexní přehled norem a postupů pro jejich použití. Jednou z revizí předpisů, kterou Norfolk Southern v tomto ohledu navrhuje, je přehodnocení teplotního limitu, při kterém se spustí varování.

Čtvrtým bodem plánu poukázala společnost Norfolk Southern na to, že chce urychlit implementaci akustických detektorů ložisek. Tyto detektory analyzují akustické příznaky vibrací uvnitř nápravy a mohou identifikovat potenciální problémy, které vizuální dohled neodhalí. Pátá položka nového bezpečnostního plánu společnosti zahrnuje spolupráci s Georgia Tech Research Institute na implementaci umělé inteligence k identifikaci závad a naléhavých oprav. Poslední bod zmiňuje, že Norfolk Southern se připojila k systému „důvěrného oznamování zjištění zaměstnanců“ Federální správě železnic. Tento systém zaměstnance povzbuzuje, aby úřadům nahlašovali nebezpečné jevy.

Zdroj : RailFreight

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP