Společnost Reichmuth & Co Investment Management AG si v rámci své investiční společnosti LokRoll 3 AG objednala 35 vysoce výkonných interoperabilních elektrických lokomotiv Vectron AC od společnosti Siemens Mobility. Lokomotivy si pronajme švýcarský nákladní dopravce SBB Cargo na osm let prostřednictvím správce aktiv Northrail GmbH, jenž je pověřen realizací zakázky.

Celá zakázka byla řízena společností Paribus Rail Investment Management GmbH. Součástí pronájmu je také zajištění údržby lokomotiv společností Siemens Mobility po dobu osmi let. Lokomotivy Vectron budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a budou dodány v roce 2024.

„Skutečnost, že opět dodáváme lokomotivy pro Švýcarsko, potvrzuje vysokou úroveň spolehlivosti a výkonnosti naší platformy Vectron. Lokomotivy na střídavý proud budou jezdit hlavně ve Švýcarsku, ale mohou být používány i za hranicemi v Německu a Rakousku. Díky tomu může zákazník v dlouhodobém horizontu flexibilně plánovat budoucnost,“ uvedl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla koncernu Siemens Mobility.

„S lokomotivami Vectron můžeme zvýšit spolehlivost dopravy našich nejdůležitějších vlaků a nadále zvyšovat kvalitu služeb pro naše zákazníky,“ říká Désirée Baer, generální ředitelka společnosti SBB Cargo.

„Jsme rádi, že se společností LokRoll 3 realizujeme ve spolupráci s SBB Cargo již třetí lokomotivní zakázku a opět se můžeme spolehnout na vysokou kvalitu lokomotiv Vectron AC od společnosti Siemens Mobility,“ říká Dr. Stefan Hasenböhler, generální ředitel společnosti Reichmuth & Co Investment Management AG.

Společnost Siemens Mobility prodala již 150 lokomotiv švýcarským zákazníkům. Nové lokomotivy Vectron pro SBB Cargo budou vybaveny jednotným evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS Baseline 3 a rovněž i příslušnými národními vlakovými zabezpečovači.

Celkově bylo doposud objednáno již více než 1 400 lokomotiv Vectron. Flotila lokomotiv Vectron má najeto více než 600 milionů kilometrů. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousko, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Srbsku, Švédsku a Švýcarsku.

Zdroj : Siemens Mobility