Správa železnic podepsala smlouvu se zhotovitelem rekonstrukce nádražní budovy ve Františkových Lázních. Práce provedou společnosti Metrostav DIZ a AVERS, které podaly nejnižší nabídku 182,5 milionu korun. Fasáda objektu získá původní historickou podobu, modernizací projdou vnitřní prostory. Práce začnou v závěru letošního roku a skončí na jaře 2025, informovala ČTK mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Nádraží ve Františkových Lázních je součástí památkové rezervace, rekonstrukce budovy se proto bude provádět v souladu s požadavky památkářů. „Střeše a fasádě se vrátí původní vzhled, a to jak barevností a materiály, tak i modelací historických říms. Stavební úpravy v interiéru pak zahrnou kompletní obnovu podlah, stěn a podhledů a repasi dveří. Zmodernizuje se odbavovací hala i pokladny. V horních patrech dojde k úpravě prostor celkem 11 bytů,“ uvedla mluvčí Správy železnic.

Renovací projde také hlavní vchod do odbavovací haly a zřídí se přístupové chodníky přímo na první nástupiště. Všechny vstupy budou bezbariérové. V těsné blízkosti budovy budou cykloboxy, parkovací stání pro kola i místa s možností nabíjení elektrokol.

Projekt renovace nádraží v soutěži o Stavbu Karlovarského kraje získal první místo v hodnocení odborné poroty. Projektovou dokumentaci zpracovala společnost APRIS 3MP.

Zdroj: ČTK