DPP

Stellantis N.V. a Qualcomm Technologies Inc. oznámily zahájení několikaleté technologické spolupráce, která bude od roku 2024 využívat nejnovější inovace v oblasti digitálních podvozků „Snapdragon Digital Chassis“ k poskytování inteligentního, přizpůsobitelného a intenzivního zážitku z řízení v milionech vozů, které prodává 14 značek skupiny Stellantis. Skupina Stellantis bude díky začlenění platformy „Snapdragon Cockpit Platform“ a technologie 5G do svých telematických systémů schopna reagovat na vývoj očekávání svých zákazníků, kteří chtějí využívat inovativní a personalizované zážitky, jež se mohou po celou dobu životnosti vozidla vyvíjet.

Díky začlenění výkonných automobilových platforem Snapdragon s nízkou spotřebou energie do hlavních částí vozů usnadní dohoda plány skupiny Stellantis na sloučení všech softwarových funkcí platforem do vysoce výkonného počítačového systému (High Performance Computing – HPC) a zároveň pomůže zabezpečit přísun dodávek strategických komponent pro podniky Stellantis.

„Spolupráce s Qualcomm Technologies je dalším příkladem toho, že dokážeme vyhledávat špičkové lídry oboru, aby spolupracovali s našimi zapálenými talentovanými interními týmy při transformaci našich vozidel prostřednictvím softwaru. Tento přístup nám v konečném důsledku umožní lépe reagovat na měnící se životní styl našich zákazníků pomocí bezpečných, personalizovaných a neustále připojených funkcí,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis. „Rozsáhlé zkušenosti společnosti Qualcomm Technologies v automobilovém průmyslu a její vedoucí postavení na trhu polovodičů nám umožní vertikálně integrovat klíčové prvky našich nových platforem a lépe řídit celý dodavatelský řetězec elektronických komponentů. Díky tomu budeme schopni zajistit přístup k nejlepším technologiím, zaručit realizaci potenciálu skupiny Stellantis z hlediska objemů a dosáhnout cílů našeho strategického plánu Dare Forward 2030,“ dodal.

„Pro společnost Qualcomm je ctí, že může prohloubit spolupráci se skupinou Stellantis, integrovat svá řešení Snapdragon Digital Chassis do těchto vozidel budoucnosti a přispět tak k přeměně mobility 21. století,“ prohlásil Cristiano Amon, generální ředitel společnosti Qualcomm Incorporated. „Vytvořením otevřených, rozšířitelných a komplexních automobilových platforem, které zahrnují polovodiče, software a služby, podpoříme skupinu Stellantis a celý automobilový průmysl při přechodu do nové digitální éry automobilů,“ dodal.