[quote]Chytré auto je služba od T-Mobile, která umí díky speciálnímu zařízení do OBD portu každé auto proměnit v chytré.[/quote]

Zařízení nově posílá informace o voze nejenom do aplikace v telefonu, ale zákazníkovi jsou nyní k dispozici také na webu. Nemusí si přitom nic navíc instalovat, ani později aktualizovat. Potřebuje pouze webový prohlížeč. Všechny informace jsou uchovávány a zálohovány na serveru a zákazník se k nim dostane po přihlášení z jakéhokoliv počítače.

T-Mobile spuštěním webové aplikace reaguje na přání samotných zákazníků. Vítají ho především ti firemní, kterých je mezi uživateli Chytrého auta již několik tisíc. Oborem podnikání se nejedná jen o logistické firmy, jak by se mohlo zdát, ale zastoupeny jsou firmy různého zaměření, od stavebnictví přes úklidové firmy až po cestovní ruch.

„Potřeba snadnějšího a pohodlnějšího přístupu k informacím z pohodlí kanceláře – to byla nejčastější zpětná vazba našich zákazníků,“ říká Otakar Mráz, senior manažer Consumer IoT HUB, jehož tým řídí zavádění produktu v celé Evropě, a dodává: „Především firemní zákazníci nyní oceňují, že na monitoru počítače nově vidí, kde se v jeden moment nachází všechny vozy jejich vozového parku, kolik kilometrů ujely, kde se nachází a podobně.“ Zákazník si může pohodlně exportovat detaily o jednotlivých jízdách, včetně rozdělení na firemní a soukromé, jako podklad pro knihu jízd.

Registrace do aplikace a také přidání vozu je i nadále možné pouze přes mobilní aplikaci Chytré auto. Zákazníci se na web přihlásí přímo ze stránky www.t-mobile.cz/chytreauto, přičemž přihlašovací jméno a heslo je stejné jako do aplikace. Webová aplikace je dostupná na prohlížečích Chrome, Firefox a Safari.

Poznámka:
Zákazníci mají se službou Chytré auto na území Evropské unie pod kontrolou celou řadu věcí, jako je:
 lokalizace vozu
 styl jízdy a základní statistiky
 stav baterie
 orientační diagnostika poruch
 upozornění o odtahu, otřesech, vyjmutí zařízení, výjezdu z vyznačené oblasti nebo rychlostním limitu
 bezplatnou asistenční službu

Službu Chytré auto vyvinula společnost T-Mobile Czech Republic ve spolupráci s partnerem Mojio a v současné době již úspěšně funguje nejenom v Česku, ale také na americkém, německém, rakouském a polském trhu.

Zdroj : T-Mobile

DPP