404 Error

The page you are looking for is not available.

Why not try browsing a different article to read through?

Při noční akci v Ostravě vykázal dopravce z tramvají 11 procent cestujících

Téměř 11 procent cestujících vykázali v noci na včerejšek asistenti přepravy a strážníci z tramvají a autobusů v Ostravě. Nejčastějším důvodem bylo to, že cestující neměli jízdenku. Šlo o další noční akci Dopravního podniku Ostrava (DPO) v letošním roce. Zkontrolovali 1364 cestujících ve 46 spojích. Tramvaje muselo opustit 154 z nich. ČTK to sdělila mluvčí DPO Tereza Šnoblová. Asistenti přepravy se zaměřili na spoje projíždějící centrem města a obvodem Ostrava-Jih.

Oprava stropní desky na Florenci na dva dny přeruší provoz linky metra C

Včera a dnes bude po celý den přerušen provoz na lince C pražského metra mezi stanicemi I. P. Pavlova a Nádraží Holešovice. Důvodem dvoudenní plánované výluky je pokračující oprava stropní desky ve stanici Florenc.

Krajský soud a ÚOHS se znovu budou zabývat nákupem autobusů pro Ústecký kraj

Případ nákupu autobusů pro Ústecký kraj, za který kraj dostal v roce 2020 pokutu 18 milionů korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), stále nekončí. Nejvyšší správní soud se už podruhé zabýval dvěma rozhodnutími ÚOHS, kterými úřad zakázal Dopravní společnosti Ústeckého kraje (DSÚK) nákup 161 nových autobusů Scania a Zliner za více než miliardu korun. Obě rozhodnutí ÚOHS už podruhé zrušil Krajský soud v Brně. Jak vyplývá z úřední desky NSS, nyní rozsudek týkající se Scanie znovu zrušil a vrátil krajskému soudu, rozsudek týkající se smlouvy s firmou Zliner ale potvrdil a případ tak musí znovu posoudit ÚOHS.

Veřejnost podala více než 2000 podnětů k přípravě vysokorychlostní trati v Praze

Obyvatelé Prahy podali 2055 podnětů k přípravě projektu výstavby vysokorychlostní trati (VRT) v Praze. Podněty do takzvané pocitové mapy, online portálu Správy železnic (SŽ), zaneslo 668 lidí. Zhruba třetina z nich podle SŽ upozorňuje na problémy v území, kudy trať povede, tedy Prahy 10, Prahy 15, Dolních Měcholup, Prahy-Dubče, Dolních Počernic, Kyjí a Prahy 9. Většinou ale lidé do mapy zanášeli návrhy na zlepšení konkrétních míst. Týkaly se například výstavby cyklostezek, zlepšení dopravní dostupnosti nebo úpravy přejezdů a podjezdů. S podněty pracují odborníci, kteří je zahrnou do urbanistické koncepce území trati.

Českou zbrojovku obsluhuje logistický vláček Linde MH. Rizikový náklad si vyžádal unikátní řešení

Česká zbrojovka, světoznámá česká firma s historií dlouhou přes 87 let, využívá ve svém hlavním závodě v Uherském Brodě unikátní externí logistický vláček Linde P250. Vláček, jehož úkolem je bezpečně přepravovat zbraně a další produkty podniku mezi jednotlivými sklady, je jediný svého druhu v Česku.

Rok 2023 byl pro značku Volkswagen Užitkové vozy velmi úspěšný

Značka Volkswagen Užitkové vozy má mezi firmami i živnostníky skvělou pověst. Ani jí se však nevyhnuly komplikace, které v důsledku událostí posledních let ovlivnily nejen automobilový průmysl. V této nelehké době převzala vedení značky v České republice Mirka Cimrová, která však v automobilovém průmyslu není žádným nováčkem. Ve společnosti Porsche Česká republika, která je importérem značky Volkswagen Užitkové vozy na český trh, prošla za dobu své kariéry řadou manažerských pozic.

Skupině Orlen Unipetrol loni meziročně klesly tržby i zisk

Rafinérské a petrochemické skupině Orlen Unipetrol loni klesl čistý zisk na 5,2 miliardy korun z předloňských 17,9 miliardy korun. Meziročně firmě klesly i tržby, a to o pětinu na 166,4 miliardy korun. Skupina loni zpracovala 7,5 milionu tun ropy, podobné množství jako v roce 2022. Orlen Unipetrol o tom informoval v tiskové zprávě.

Paliva v Česku od minulého týdne zdražila, stojí nejvíc od půlky listopadu

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují a jejich průměrné ceny jsou nyní nejvyšší od poloviny loňského listopadu. Litr benzinu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,34 koruny, před týdnem byl o 66 haléřů levnější. O 77 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,55 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Růst cen bude podle analytiků pokračovat i v následujících dnech.

Or head back to the front page and resume your business.