404 Error

The page you are looking for is not available.

Why not try browsing a different article to read through?

50. výročí naskenování čárového kódu

26. června jsme oslavili výročí historického okamžiku. Tohoto dne v roce 1974, minutu po osmé hodině ráno, pokladní Sharon Buchananová poprvé v ostrém provozu naskenovala standardní čárový kód na obalu produktu.

E.ON a MAN společně vybudují v Evropě veřejnou síť dobíjecích stanic pro elektrická nákladní vozidla

Společnosti E.ON a MAN Truck & Bus se společně zavázali udělat významný krok vpřed v rozšiřování nabíjecí infrastruktury pro užitková vozidla v Evropě. V rámci nové spolupráce vybuduje energetická společnost a výrobce užitkových vozidel po celé Evropě zhruba 170 míst s přibližně 400 stanicemi pro veřejné nabíjení elektrických nákladních vozidel.

Evropské fondy pomůžou modernizaci české železnice víc než 11 miliardami korun

Deset dalších projektů Správy železnic podpoří Evropská unie prostřednictvím Nástroje pro propojení Evropy (Connecting Europe Facility – CEF). Největší část z přiděleného balíku třetí výzvy dotačního titulu pro období 2021-2027 míří na rozsáhlou přestavbu klíčové stanice Česká Třebová. Dotace v celkové výši 11,5 miliardy korun se Správě železnic podařilo získat také na zpracování projektu vysokorychlostní trati Praha – Brno – Břeclav, přípravu modernizace úseku z Kolína přes Mělník do Děčína, nebo na další rozvoj moderního zabezpečovacího zařízení.

Na Děčínsku jezdí bezbariérové vlaky, šest jednotek stálo 230 milionů korun

Na Děčínsku se cestující svezou bezbariérovými vlaky, které mohou jezdit i v Německu. České dráhy šest jednotek Siemens Desiro pořídily od německého dopravce za 9,1 milionu eur (v přepočtu 230 milionů korun). ČTK to řekl mluvčí dopravce Filip Medelský.

Silničáři nadále usilují o spuštění dálnice D49 do provozu koncem letošního roku

Silničáři nadále usilují o spuštění dálnice D49 mezi Hulínem na Kroměřížsku a Fryštákem na Zlínsku do provozu koncem letošního roku. I když před nedávnem rozhodnutím Nejvyššího správního soudu (NSS) pozbylo právní moci stavební povolení na stěžejní část stavby, některé práce pokračují. Stavbaři budují mosty, pracují i na odvodnění. Zároveň konzervují rozestavěné vozovky, aby je nepoškodilo nepříznivé počasí. Novinářům to řekli ředitel zlínského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Karel Chudárek a mluvčí stavební společnosti Skanska Ondřej Šuch.

EU podpoří projekty modernizace železnice v ČR částkou 11,5 miliardy korun

Evropská unie podpoří deset projektů Správy železnic (SŽ) na modernizaci české železnice částkou 11,5 miliardy korun. Peníze půjdou na přestavbu železničního uzlu Česká Třebová, zpracování projektu vysokorychlostní trati (VRT) Praha - Brno - Břeclav, přípravu modernizace úseku z Kolína přes Mělník do Děčína, instalaci automatického vlakového zabezpečovače ETCS nebo rozvoj zabezpečovacího zařízení. V tiskové zprávě to uvedla Správa železnic.

Nejnovější inovace technologie laserového čištění aniloxových válců

Flexotisk patří k nejvíce využívaným tiskům v potisku obalů. Technologie spojené s tímto tiskem nechyběly ani na Drupě. Nejnovější inovace v čištění aniloxových válců představila na veletrhu společnost Flexo Wash.

Nařízení o TEN-T vstoupilo dnes v platnost

Po téměř třech letech od prvního návrhu vstoupilo dnes ve čtvrtek 18. července 2024 v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady 2024/1679 ze dne 13. června 2024 o hlavních směrech Unie pro rozvoj transevropské dopravní sítě (TEN-T). Nové nařízení poskytne členským státům EU pokyny k vytvoření harmonizované intermodální sítě na celém starém kontinentu.

Or head back to the front page and resume your business.