Amcor Flexibles North America dále pokračuje ke svému cíli, tedy vyrábět do roku 2025 jen udržitelné obaly. K nejnovějším řešením patří AmPrima™ PE Plus, které je možné považovat za udržitelnou alternativu k běžným bariérovým vícevrstvým obalům, určenými především pro sektor potravin a nápojů.

AmPrima™ PE Plus se oproti stávajícím řešením vyznačuje i snazší recyklací, což ocení především majitelé značek, kteří potřebují bariérové obaly kvůli zaměření své produkce, ale zároveň oslovují cílovou skupinu zaměřenou na enviromentálnost.  Inovace AmPrima PE Plus ovšem garantuje i výborné fyzikálně mechanické vlastnosti nových obalů, především jejich flexibilitu a potřebné hermetické charakteristiky.

Šetrná alternativa k metalizovaným kompozitům

Společnost Amcor, jenž patří k lídrům v oblasti odpovědného designu a vývoje obalů, zkonstruovala flexibilní fólii s vysokou bariérou, která poskytuje vynikající tepelnou odolnost a je udržitelnější alternativou ke standardním kompozitním materiálům, ať již s bariérovými metalizovanými či foliovými vrstvami.

Ochutnávka některých vlastností

Kvalita produktu a zachování jeho chuti je v novém obalu nedotčena.  Bariérové vlastnosti této novinky jsou srovnatelné s AlOx nebo metalizovanými fóliemi. Vysoká odolnost je garantována i proti propíchnutí a oděru. Podle ověření ASSET™ (patentovaný nástroj Amcor pro hodnocení životního cyklu certifikovaný organizací Carbon Trust) došlo u tepelně odolných sáčků AmPrima PE Plus ve srovnání s původními řešeními z 3vrstvé fólie, ke snížení uhlíkové stopy o 22 % , a to dokonce už i v případě, že jsou použité obaly skládkovány. Po recyklaci se toto snížení zvýšilo až na 49 %.

Více o celém AmPrima™ portfoliu, tedy o udržitelnějších obalových řešení na bázi PE navržených k usnadnění recyklaci, najdete zde.