Pregis, přední světový výrobce přepravních obalů, uvedl na evropský trh novou, uhlíkově neutrální fólii Renew™ Zero se 100% recyklovaným obsahem pro výrobu tlumících vzduchových polštářů pro systémy AirSpeed®.  Druhou novinkou významného výrobce je, že nově získal certifikaci ISO 14001:2015 pro své výrobní závody v Heerlenu v Nizozemsku a Herbrechtingenu v Německu.

 

Polyetylenová (PE) fólie je vyrobena z 50 % spotřebitelského recyklátu a z 50 % z obnovitelného, ​​udržitelného rostlinného odpadu, jako jsou např. celulózová vlákna. Renew Zero je tedy PE obalem nové generace s akcentem na udržitelnost.

Plně vyhovuje  normě  EN13427, která je částí evropské legislativy pro obaly a obalový odpad. Produkt byl nezávisle testován společnostmi PIRA a Emitwise. Testy potvrdily, že tyto vzduchové polštáře jsou 100% CO2 neutrální v systému “cradle to gate”.

Cradle to gate

„Při výběru komponent pro Renew Zero jsme zvolili přístup  ”cradle to gate ‘,  tato folie je částečně vyrobena z obnovitelného rostlinného odpadu s certifikací ISCC (fotosyntéza zajišťuje odstranění CO2 z atmosféry a nahrazení kyslíkem, což má za následek zápornou hodnotu CO2). Výsledkem je uhlíkově neutrální produkt, který přispívá k udržitelné cirkulární globální ekonomice,“ řekla Lisanne Bock, produktová manažerka vzduchových systémů, Pregis.

Výroba polštářů na AirSpeed ​​MINI PAK’R

Fólie je navržena tak, aby byla kompatabilní se systémem AirSpeed ​​MINI PAK’R, nejnovější technologií tohoto typu od společnosti Pregis. Technologie disponuje pokročilými ovládacími prvky pro vytváření různých typů vzduchových polštářů a vzorů. Pomocí technologie RFID se tyto jednotky automaticky přizpůsobí konkrétním typům folie. MINI PAK’R je také navržen s menším počtem „opotřebitelných dílů“ , což přispívá k lepší spolehlivosti a snazšímu použití. Vzduchové polštáře a trubice, které system vyrábí, fungují jako výkonný fixační material (výplň dutin, blokování/vzpěra k ochraně zásilek apod). Díky kompaktní velikosti je ideální pro decentralizované balicí operace.

ISO 14001:2015 jako potvrzení enviromentálního pilíře udržitelnosti

Dosažení normy ISO 14001:2015 ukazuje, že organizace řídí své povinnosti v oblasti životního prostředí systematickým způsobem, který přispívá k environmentálnímu pilíři udržitelnosti.

„Tato nejnovější ekologická akreditace je jen dalším příkladem snahy Pregis podporovat systémy cirkulární ekonomiky. K hlavním cílům patří vytváření produktů nejvyšší kvality při maximalizaci recyklovaného obsahu a snižování závislosti na vstupních surovinách,“ řekl Pieter van Dongen Torman, obchodní ředitel společnosti Pregis Europe.

Jako signatář The Climate Pledge má Pregis za úkol pomáhat společnostem při výběru ochranných obalových řešení, která jsou vhodná jak pro konkrétní aplikace, tak jsou zároveň I udržitelným konceptem. Iniciativa společnosti 2K30 navíc zahrnuje skutečné, měřitelné cíle, úzkou spolupráci s partnery, prodejci a zákazníky společnosti Pregis po celém světě. Cílem je přispět k ochraně a zachování planety pro další generace.

 

Zdroj : SYBA