[quote]Smarties se stává první globální značkou cukrovinek, která přešla na recyklovatelné papírové obaly. Společnost Nestlé na konci ledna oznámila, že její oblíbená značka Smarties využívá recyklovatelné papírové obaly nejenom lokálně, ale globálně po celém světě. Papírové obaly u značky nahradily všechny plastové varianty.[/quote]

Smarties již obaly z papírového recyklátu  používala dříve, ale z hlediska svých objemů, jen cca z 10%. Nyní tedy přibylo zbylých 90% a Smarties se stala první globální značkou cukrovinek, která přešla na plně recyklovatelné papírové obaly. Tato alternativa každoročně odstraní přibližně 250 milionů plastových obalů prodaných po celém světě.

Papírem ke snížení plastů

Alexander von Maillot, globální ředitel pro cukrovinky ve společnosti Nestlé, uvedl: „Přesun obalů Smarties na recyklovatelný papír bylo jednou z našich klíčových iniciativ udržitelného balení v kategorii cukrovinek. Je to další krok k realizaci konečného cíle společnosti Nestlé používat obaly jen z recyklovaných materiálů či znovu použitelné obaly. Cíl by měl být splněn do roku 2025 a ve stejném období se předpokládá snížení  používání plastů o jednu třetinu. “Nové papírové obaly Smarties jsou tedy udržitelné a jsou vyrobeny z natíraného papíru, papírových etiket a lepenky. Informace o tom, jak správně zlikvidovat papírové obaly Smarties, jsou uvedeny na etiketách, cílem je zvýšení povědomí spotřebitelů o možnostech využití udržitelných obalových řešení.

 

Bezchybná zpracovatelnost a důraz na recyklaci

Na vývoji a testování bezpečných a zároveň environmentálně příznivých papírových řešení pro značku Smarties se podíleli odborníci Nestlé v R&D centru pro cukrovinky v Yorku ve Velké Británii a švýcarském Institute of Packaging Sciences.  Společnost zároveň i upravila stávající výrobní linky tak, aby umožňovaly bezchybnou zpracovatelnost.  Společnost Nestlé významně investovala do celosvětové modernizace svých továren, mimo jiné v německém Hamburku, jedné z největších továren na cukrovinky.

 

Zdroj : Syba