V Jizerských horách v Libereckém kraji připadlo v noci několik centimetrů sněhu. Jeho zbytky nebo slabá vrstva se tam drží i na silnicích, které jsou proto sjízdné se zvýšenou opatrností. Během dne může v horských oblastech připadnout dalších dva až šest centimetrů sněhu, uvedl Český hydrometeorologický ústav v předpovědi pro Liberecký kraj.

Teploty jsou v horských oblastech mezi nulou a minus jedním stupněm Celsia. Zbytky sněhu jsou na silnici první třídy 10 mezi Desnou a Harrachovem na Jablonecku, zbytky či slabá vrstva nového sněhu je na vozovkách nižších tříd v Jizerských horách. Po chemickém ošetření je i čtyřproudá silnice mezi Libercem a Turnovem, její povrch je mokrý.

Přes den očekávají meteorologové v Libereckém kraji proměnlivou oblačnost, místy smíšené nebo sněhové přeháňky zejména na severu a na horách. V polohách pod 400 metrů nad mořem budou srážky i dešťové a později odpoledne by měly ustávat. Nejvyšší denní teploty budou mezi dvěma až pěti stupni Celsia, na horách mezi minus dvěma a jedním stupněm.

Zdroj: ČTK

DPP