Ve dnech 15. – 17. října 2019 se na Střední škole logistické Dalovice konal již 11. ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2019, tradičně pod záštitou Karlovarského kraje a Svazu spedice a logistiky ČR.

 

Letošního ročníku se zúčastnilo 20 soutěžních družstev, tj. 60 žáků ze 13 škol z Dalovic, Brna, Břeclavi, Českých Budějovic, České Třebové, Liberce, Olomouce, Opavy, Ostravy-Vítkovic, Plzně a Ústí nad Labem. Slavnostní zahájení proběhlo za účasti Ing. Petra Rožka, ředitele SSL ČR.

 

První den soutěže žáci bojovali o co největší počet bodů v logistice, spedici, logice a ekonomických úkolech. Na druhý den dostali žáci úkol na téma „Obhájení podnikatelského záměru Obaly – před investory“. Prokazovali své znalosti nejen z aplikované logistiky, ale též uplatnili dovednosti manažerské, prezentační a týmovou spolupráci. Soutěžící museli obhajovat své práce před dvojjazyčným publikem, českým a anglickým. Získané body poskytly nejlepším 4 týmům prostor sázet na své znalosti a svůj tým v soutěži RISKUJ.

 

V nejnapínavějším ročníku v historii získala 1. místo Střední škola technická a dopravní Ostrava-Vítkovice, a to o pouhého půl bodu před domácími obhájci. Na 3. místě se umístili žáci Střední průmyslové školy Ústí nad Labem, středisko Stříbrníky.

 

Poděkování patří jak všem účastníkům, tak i hlavním partnerům a sponzorům, kteří tak podpořili své budoucí kolegy v oboru.