PARIS - RUE DU MAIL - 23/10/2019 CONFERENCE DE PRESSE GEFCO STARTEGIE DE DIGITALISATION GEFCO CHRONOTRUCK - MOVEECAR LUC NADAL PHOTO ©BRUNO DES GAYETS BRUNO DES GAYETS 21 RUE MAUBLANC 75015 PARIS Tél. : 33 (0)9 50 38 16 49 Mobile : 33 (0)6 62 65 24 00 bdg@nikoja.com www.nikoja.com

[quote]Skupina GEFCO, evropský lídr v logistice pro automobilový průmysl a globální expert na řešení dodavatelských řetězců, dnes představila dvě nová fygitální řešení (tj. systémy kombinující fyzické schopnosti a digitální technologie) poskytující bezkonkurenční uživatelský zážitek. Obě inovace staví na 70letém know-how Skupiny v oblasti logistiky a digitálních dovednostech partnerů společnosti GEFCO. Nedávná akvizice skupiny GEFCO, společnost Chronotruck je vlastně virtuální tržiště zjednodušující objednávání přeprav prostřednictvím unikátních algoritmů párujících data poptávky s dostupnými volnými dopravními kapacitami, resp. nabídkou přeprav. Moveecar je digitální platforma, která byla vytvořená experty ze společnosti GEFCO ve spolupráci s externími IT odborníky. Nabízí individuální automobilovou logistiku v jakékoliv fázi životního cyklu vozidla.[/quote]

 

“Naše strategie, konkrétně to, jak pečujeme o B2B sektor i B2B2C segment trhu, je plně ovlivněna chováním spotřebitelů v online prostředí,” okomentoval Emmanuel Arnaud, Executive Vice President pro obchod a marketing společnosti GEFCO. “Kombinujeme fyzické know-how sítě s digitálními dovednostmi, abychom získali nové fygitální služby. Jak Chronotruck tak i Moveecar využívají umělou inteligenci, strojové učení a výkonné algoritmy pro kompletní transformaci zákaznického zážitku.”

 

Inovace, motor růstu společnosti GEFCO

Inovace prostřednictvím digitalizace a vybraných akvizic jsou základem růstové strategie společnosti GEFCO. Vývoj aplikací Moveecar a Chronotruck jsou dva dobré příklady, jak GEFCO mění logistický sektor a přináší zákazníkům vysokou přidanou hodnotu. „Moveecar staví na zkušenostech společnosti GEFCO v oblasti logistiky hotových vozů a komplexních řešení, aby bylo v budoucnu schopno využít obrovského potenciálu trhu s ojetými vozy,“ potvrdil Luc Nadal, CEO skupiny GEFCO. „Agilní a uživatelsky přívětivá digitální platforma společnosti Chronotruck navíc umožní, aby zákazníci dostali okamžité odpovědi na své aktuální potřeby.“

 

Chronotruck: kdykoli ve spojení s nejvhodnějším volným dopravcem

“Chronotruck je vlastně virtuální tržiště pro nákladní přepravy,“ uvedl Rodolphe Allard, CEO společnosti Chronotruck. Propojuje přepravce a dopravce prostřednictvím digitální platformy fungující na bázi výkonných algoritmů. „Toto vysoce výkonné řešení jsme vyvinuli pro přepravce a dopravce, kteří vyžadují včasná a efektivní řešení. Naše služba eliminuje procento nevytížených přeprav, pomáhá snižovat uhlíkovou stopu a umožňuje menším přepravním společnostem přístup k větším zákazníkům.”

 

Přepravci si, ať již potřebují poslat zásilku o váze 50 kg nebo 28 tun, mohou vybrat volného dopravce pro daný čas, s vyhovujícími náklady. Chronotruck nabízí propojení s dopravci v bezprostřední blízkosti stejně jako široké portfolio digitalizovaných služeb, včetně okamžitých cenových nabídek, trackingu zásilek, dokladů o doručení i elektronické fakturace. Díky nové

digitální platformě Chronotruck budou dopravci schopni optimalizovat své logistické toky zejména díky optimálnímu vytížení v obou směrech a nakládkám v bezprostředním okolí.

 

Spolehlivé, efektivní a udržitelné řešení  

V dnešní době je obtížné najít volnou přepravní kapacitu a i dostupnost řidičů stále větší výzvou. Ve chvíli, kdy zákazník poptá přepravu, jsou lokalizováni dopravci v okolí, kteří následně reagují okamžitými cenovými nabídkami. Inteligentní řešení společnosti Chronotruck umožňuje podnikům vybrat si dopravce za cenu a v čase, který jim vyhovuje. 95% zákazníků najde díky platformě Chronotruck vyhovující řešení přepravy.

„Platforma umožňuje účast všem dopravcům a menším dopravcům otevírá cestu k velkým zákazníkům,“ potvrdil Rodolphe Allard. „Neexistují žádné překážky vstupu a opětovně nepoužíváme data dopravců. Informace, které požadujeme od dopravce, jsou stejné jako v běžných logistických transakcích. “

Mezinárodní expanze Chronotrucku

Chronotruck k dnešnímu dni využívá více než 9 000 zákazníků ve Francii a plánuje rozšíření i na další evropské trhy. Digitální platforma je v současné době k dispozici v sedmi jazycích: angličtině, francouzštině, němčině, italštině, polštině, portugalštině a španělštině.

 

Moveecar: in-life automobilová logistika na jeden klik

Digitální platforma Moveecar umožňuje hráčům typu car-as-a-service (CaaS), jako jsou výrobci automobilů, prodejci automobilů, správci vozových parků, půjčovny a leasingové společnosti, obchodníci v online prostředí a další hráči v oblasti mobility, poskytovat logistiku automobilů s přidanou hodnotou v průběhu celého životního cyklu vozidla.

„Není to tak dávno, co si spotřebitelé mohli zakoupit ojetá auta prostřednictvím inzerátů v novinách,“ uvedl Dominque Masutti, generální ředitel společnosti Moveecar. „Spotřebitelé ale nyní přicházejí na web, aby si objednali nová či ojetá auta. A služby Moveecar pomohou hráčům v automobilovém průmyslu a mobilitě splnit očekávání zákazníků i generovat vyšší marže.“

 

Emmanuel Arnaud, Executive Vice President pro obchod a marketing společnosti GEFCO, dodal: „Se službami Moveecar můžeme vstoupit na nový, dosud nedotčený trh. Každý rok se v Evropě prodá čtyřicet pět milionů ojetých automobilů ve srovnání s 15 miliony nových automobilů. Přeprava těchto aut, často v malých skupinách nebo v jednotlivých dodávkách, je komplikovaná. Moveecar využívá zkušeností GEFCO v oblasti logistiky hotových vozidel k zajištění bezproblémové přepravy v rámci jednotlivých trhů i v mezinárodním měřítku.

 

STAART služby

Kromě přepravy ojetých automobilů společnost Moveecar představí také další služby, které lze využít kdykoli v průběhu životního cyklu automobilu. Se zastřešením službami „STAART“ společnosti Moveecar (pozn: STAART je zkratkou Storage, Transport, Administration, Appraisal, Repair and Travel experience) mají zákazníci přístup k servisu kdykoli a kdekoli.

Moveecar buduje síť místních partnerů v zemích, které nabízejí služby STAART. Ty lze přizpůsobit a nabízet pod značkou Moveecar nebo přímo pod brandem zákazníka.

 

 

Příklady služeb Moveecar

 

Vize služeb na klíč

Prostřednictvím aplikace Moveecar dostává zákazník upozornění na blížící se konec pronájmu vozidla. Následně může pomocí aplikace objednat opravy předtím, než vozidlo vrací leasingové společnosti. Pronajímatel může pomocí aplikace naplánovat a provést inspekci vozu. Pokud chce pronajímatel vůz prodat, může jej Moveecar kompletně připravit pro sekundární prodej a realizovat prodej novému majiteli. Tato služba, která bude brzy představena, je ukázkou širokého rozsahu řešení, které společnost Moveecar nabízí po celou dobu celého životního cyklu automobilů.

 

Služby pro hráče v oblasti mobility

Nárůst sdílení automobilů a dalších řešení mobility umožní společnosti Moveecar rozšířit nabídku služeb. „Zanedlouho dodá Moveecar zákazníkům přímo na požadovanou adresu čisté a natankované auto, kdykoli si tuto službu objednají. Znovu si vůz i v dohodnutý čas vyzvedne a nabídne řadu dalších služeb. Všechny tyto úkoly můžeme spravovat prostřednictvím naší aplikace. Budoucnost je opravdu vzrušující,“ uzavírá téma Dominique Masutti.

 

Mezinárodní expanze

Přední online obchodníci s vozidly již používají služby společnosti Moveecar pro jednotlivé a vícečetné přeshraniční dodávky automobilů ve Francii, Portugalsku a Velké Británii. Do konce roku 2019 budou v mnoha zemích nabízeny také inspekce a drobné opravy vozidel, postupně budou spouštěny další služby „STAART“. V roce 2020 plánuje firma uvést na trh služby „key-to-key“ a concierge pro jednotlivé zákazníky.

 

Zdroj : GEFCO