DPP

Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i 11. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS, který opět nabídne návštěvníkům přehlídku novinek a trendů z oboru. Souběžně bude probíhat veletrh SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se věnuje dopravní infrastruktuře chytrých měst a přinese unikátní koncept simulace města ve výstavní hale. Termín konání obou akcí je 22. až 24. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ a oficiálními vozy jsou automobily značky FORD.

Co bude na veletrhu CZECHBUS k vidění

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům nabízí technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky, možnost přímého setkání s vystavovateli a zástupci renomovaných značek, ale také velmi zajímavý program. Významnost akce potvrzují také opakovaně udělené záštity od Ministerstva průmyslu a obchodu, Hlavního města Prahy, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Dopravního podniku hl. m. Prahy, Sdružení pro dopravní telematiku, Sdružení dopravních podniků ČR, Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy ROPID a Asociace krajů ČR

 Veletrh CZECHBUS bude nabitý zejména novými modely autobusů a nepřeberným množstvím příslušenství. Ani letos nebude na této významné události chybět žádná důležitá značka autobusů.

Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout novinky autobusů od společností: IVECO BUS, SOR Libchavy, SCANIA  Czech Republic, ŠKODA Group, MAN, VOLVO,  TURANCAR, BUSPLAN,  KARSAN, ROŠERO, EvoBus Česká republika, MAVE,  Bus Factory a Mercus Bus .

Z oboru doplňků, vybavením a servisní techniky se budou prezentovat například:

AD TECHNIK, ANVI TRADE, Asfinag, AUTO-BUS.cz, BTO – BILETO, BUSE , BUSTEC,  CAR–MONT, ČEZ, Eberspächer Praha, Glaspo Trade, Ing. Ivo Herman, MAKRO–ND, MITERAL- Ing. Alice Smejkalová, Mikroelektronika, MOLPIR, ONE System,  PAKRA, PRAKLIMA, Rohožky SAMBA, ROPID,  Slovak Lines,  STER, , VOITH, WEBASTO, ZF–SERVIS, WEBCO.

 Zahájení veletrhu:

10:00 – 10:25 ZAHÁJENÍ (hala 4)

Tiskové konference vystavovatelů:

9:00  –  9:45 IVECO BUS (kongresový sál)

10:30 – 11:00 SOR (hala 4, číslo stánku 4A02)

11:00 – 11:30 ŠKODA Group (hala 4, číslo stánku 4B01)

11:30 – 12:00 MAN (hala 4, číslo stánku 4C02)

Doprovodný program veletrhu CZECHBUS

První den veletrhu, v úterý 22. 11., zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.

(Detailní program bude organizátor postupně zveřejňovat na webových stránkách veletrhu.)

 

SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS – novinka letošního podzimu

Letošní novinkou je interaktivní, specializovaný B2B veletrh se zaměřením na dopravní infrastrukturu chytrých měst. Unikátní koncept veletrhu nasimuluje v části výstavní haly 2 město, kde bude návštěvníky přepravovat autonomní autobus a jednotlivé zastávky pak budou tvořit výstavní expozice. Hlavními body budou zejména řízení dopravního provozu, řešení parkování, informační a odbavovací systémy, platební a satelitní technologie, elektrické dopravní prostředky pro veřejnou dopravu, infrastruktura pro městskou mobilitu a celkově městská doprava budoucnosti.

Svou expozici představí mimo jiné i firmy jako E.ON, Ekolo, MEVA, HOBBYTEC, ENERGY HUB, Spel, Colmex, Roboauto, ČVUT nebo BringAuto.

Miliony přepravených pasažérů mají na kontě elektrobusy jezdící po celé ČR, jejichž provoz je spojen s aktivitami Skupiny ČEZ. Ta se podílela na výstavbě dobíjecího zázemí nebo podporuje provoz linek.

Doprovodný program veletrhu SCTS

Součástí veletrhu SCTS je dvoudenní konference na téma Čistá energie v hromadné dopravě, která proběhne ve dnech 22. – 23. 11. 2022. Partnerem konference je Skupina ČEZ a projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Hlavními tematickými bloky konference jsou novinky a trendy elektrických autobusů, jejich dobíjení a financování, Smart City řešení pro hromadnou dopravu a dotace.

V rámci programu vystoupí řečníci ze státních i nestátních organizací. Kompletní program konference i registraci najdou posluchači na www.scts.cz.