O tom, že je BIB (Bag In Box) velmi oblíbeným typem obalu, není potřeba asi nikoho přesvědčovat. Důležitou částí BIB je i ventil a k těm nejlepším patří značka Vitop. Tyto ventily jsou využívány i pro obaly BIB od Smurfit Kappa a dávno už u nich neplatí, že musí jen 100% plnit svou funkci. Smurfit Kappa ani Vitop nezahálí a představují na trhu další novinku.

Smurfit Kappa v současnosti presentuje udržitelnou změnu u používaných ventilů Vitop®. Aby se ještě více usnadnila recyklace, byl při výrobě ventilů (proces vstřikování) odstraněn karbonový pigment.

Dva největší evropské závody Bag-in-Box společnosti Smurfit Kappa ve Francii a Španělsku nyní využívají tedy Vitop® Natural, které jsou vyrobené z průsvitného materiálu. Tento koncept byl vývojově po prvé představen již před dvěma lety jako udržitelná alternativa k sazím, které se do té doby u materiálu pro ventily Vitop® využívaly. Protože však sazný pigment nemusí být vždy detekován optickým tříděním pomocí NIR skenerů, používanými mnoha recyklačními zařízeními, může později dát recyklovanému plastu neatraktivní šedou barvu.

Didier Pontcharraud, generální ředitel společnosti Vitop, uvedl: „Naším cílem je navrhovat naše obaly takovým způsobem, aby bylo snadné je sbírat, třídit a recyklovat. Přechod všech našich BIB obalů z klasických Vitop ventilů na Vitop® Natural zároveň naplňuje cíle udržitelnosti. Dalším benefitem je, že došlo i k výrazné optimalizaci celého výrobního procesu, který vedl k nižší míře odpadu,“ dodal Dominique Gessat, generál manažer Smurfit Kappa Bag-in-Box Francie.

Vitop® Natural, který lze na požádání vyrobit i z biologických materiálů, je již od počátku výroby dobře přijímán zákazníky. Je k dispozici také v kompaktní verzi s nižší hmotností plastu.