Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) připravilo pro fanoušky veřejné dopravy praktickou pomůcku, díky které jim neunikne žádná zajímavá akce, kterou pořádají dopravní podniky v České republice. V přehledném kalendáři, který je nabitý událostmi napříč celou republikou, si určitě vybere každý.

„Vozidla MHD patří mezi zásadní městotvorné prvky a dopravní podniky jsou ve svých městech neodmyslitelnou součástí každodenního života většiny lidí. Zároveň jsou také často organizátory zajímavých akcí, kterých se může zúčastnit široká veřejnost. Všechny tyto události, tedy akce všech dopravních podniků, nově najdou zájemci na jednom místě, a to na webu SDP ČR,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Na adrese https://www.sdp-cr.cz/cz/kalendare/akce-pro-verejnost/ si zájemci mohou vybrat akce poučné, zaměřené na fotografování nebo zábavné. Velmi populární jsou dny otevřených dveří, které by se v letošním roce měly uskutečnit například v Ústí nad Labem, Zlíně nebo v Praze. Po dvouletém období, které velkým veřejným akcím nepřálo, doufají organizátoři v hojnou účast. „Budeme rádi, pokud se díky webu SDP ČR dostanou informace o zajímavých akcích k co největšímu počtu lidí, kteří si třeba díky tomu naplánují výlet do jiného města,“ shrnul výhody sjednoceného kalendáře Slavoj Dolejš, předseda odborné skupiny Marketing při SDP ČR.

V rámci SDP ČR působí deset odborných skupin, které tvoří odborníci z jednotlivých dopravních podniků. Společně se zabývají tématy, která v dopravních podnicích aktuálně řeší, konzultují podobné problémy a postupy. Jednou z odborných skupin SDP ČR je marketingová skupina, která pracuje na zlepšení vnímání městské hromadné dopravy pro širokou veřejnost a propagaci samotného SDP ČR.